ASÜMED ilk genel kurulunu gerçekleştirdi

ASÜMED ilk genel kurulunu gerçekleştirdi

Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, Aksaray Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği’nin (ASÜMED) kurumsal aidiyetin gelişimi noktasında son derece önemli olduğunu ve yıllar içinde hayata dokunan verimli işler yapacağını söyledi.
ASÜMED ilk Genel Kurulunu gerçekleştirdi ve yeni yönetim belirlendi. Programda kısa bir konuşma yapan Rektör Şahin, küçük adımlarla kurulan bu gibi derneklerin gelecekte ciddi bir kurumsal yapıya sahip olduğunu ve hayata dokunmaya başladığını belirtti. Geçen yıl kurulan derneğin üye sayısının 50’ye yaklaştığını ve bunun zaman içinde artacağını kaydeden Şahin, “İlk taşı koymak her zaman önemlidir. Bu tür sivil yapılanmalar kurumsal aidiyetin gelişmesi bakımından çok değerli. Kurumların ömrü bireylerin ömründen daha uzundur. Seneler içinde ciddi bir birikime sahip olacak olan ASÜMED’in çok etkili işler yapacağı kanaatindeyiz. Dernek aynı zamanda ASÜ’nün şehirle, çalışanlarıyla ve mezunlarıyla ilişkilerini daha farklı bir noktaya evriltecektir” dedi. Divan Kurulunun teşekkül etmesinin ardından faaliyet ibrazı yapıldı ve gündem maddeleri görüşüldü. Tek listeyle gidilen seçimde Doç. Dr. Melayib Bilgin yeniden başkan oldu. İlk yıl üye çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirten Bilgin, “Bunun yanı sıra spor macera parkuru kurulmasına dair somut adımlar attık ve obeziteyle mücadele kapsamındaki projemiz destek aldı. Kısa zaman içinde parkurun kuruluş çalışmaları başlayacak. İlerleyen süreçte yine bir yandan üye çalışmaları diğer yandan derneğin amacına uygun projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi. ASÜMED’in Yönetim Kurulu Mehtap Çıkrıkçı, Seher Demir, Yunus Emre Akbulut, Metin Yüceant, Tolga Bahadır ve Halil Nacar;  Denetleme Kurulu ise Mustafa Işık, Zeynel Abidin Koyuncu ve Hediye Erdoğan isimlerinden oluşuyor. Yeni yönetim üç yıl görev yapacak.
Genel Kurulun tamamlanmasının ardından Rektör Şahin, Doç. Dr. Melayib Bilgin ve ekibine başarılar diledi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı