ASUZEM’e teşekkür belgesi

ASUZEM’e teşekkür belgesi

REKTÖR ŞAHİN, “UZAKTAN ÖĞRETİMDEKİ BAŞARININ ARKASINDA UZEM VAR”

Aksaray Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezini (ASUZEM) ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının bahar döneminde gösterdikleri üstün performans ve sürecin neredeyse sıfır sorunla tamamlanmasına sundukları katkılar münasebetiyle tüm ekibe “Teşekkür Belgesi” takdim etti. 
ASÜ’de son dört yıldır zorunlu ortak derslerin uzaktan öğretim modeliyle verildiğini ve gerek öğrencilerin gerekse akademisyenlerin sisteme yabancı olmadığını ifade eden Şahin, “Pandemi süreciyle birlikte okulların tatil edilmesi ve derslerin uzaktan öğretim modeliyle verilmesi kararının alınmasının ardından adaptasyonu hızlı şekilde sağladık. Bu noktada çok önemli bir performans gösterdiğimizi söyleyebiliriz. Süreci neredeyse sıfır sorunla tamamladık” dedi. Üç gruba özel olarak teşekkür eden Prof. Şahin, şöyle devam etti: “İlk olarak öğrencilerimize teşekkür ediyoruz, onlar sürece çok iyi entegre oldu. Zorunlu ortak dersler münasebetiyle uzaktan öğretimi zaten tanıyan öğrencilerimiz, sistemi verimli şekilde kullandı. İkinci olarak öğretim elemanlarımıza teşekkür ediyoruz. Onlar da çok kısa bir süre içinde derslerini hazırladı, sisteme başarıyla yükledi ve süreci çok iyi yönetti. En büyük teşekkürümüz de tüm bu işlerin arka planında olan UZEM ekibinedir. Bu işin gerçek kahramanları onlardır. Uzaktan öğretime geçiş yapılması kararının alınmasından önce yaptığımız görüşmeler, teknik ve zihni hazırlıklar, karar alınması, eğiticilerin eğitimi ve sistemin aktif şekilde kullanılması… Arkadaşlarımız 24 saat üzerinden çalıştılar ve büyük bir özveri gösterdiler. Hem sistemin işlemesinde hem de karşılaşılan anlık problemlere hızlı ve etkili çözümler üretilmesinde ekibimizin çok büyük emekleri var. Süreci sağlıklı bir biçimde ilerletebilmemize sağladıkları tüm katkılar için UZEM ekibine çok teşekkür ediyoruz. Yeni dönem kısa süre sonra başlayacak. Bu süreçte de kendilerine çok iş düşeceğini biliyor ve başarılar diliyoruz” dedi. Daha önce süreç bilgilendirmesi bağlamında Senato Toplantısı’na katılan UZEM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Selçuk Kılıç ve Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Mustafa Yerlikaya’ya belgelerini takdim eden Rektör Şahin, bir sonraki gün yeni döneme dair istişare toplantısını da içeren UZEM ziyaretinde ise Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Osman Okumuş ve Şef Gülseren Kışoğlu’na belgelerini verdi.
Rektör Yardımcılarının da eşlik ettiği ziyaretin son bölümünde, yeni döneme ilişkin yol haritası üzerinde istişarelerde bulunuldu. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı