ASÜ’de öğrenciler için ‘Kızılay Butik’ açıldı

ASÜ’de öğrenciler için  ‘Kızılay Butik’ açıldı

Türk Kızılay’ı ve Aksaray Üniversitesi  (ASÜ) arasında imzalanan protokol kapsamında üniversitenin merkez yerleşkesi içinde, ihtiyaç sahibi öğrencilerin faydalanabilmesi adına butik açıldı.
Açılış törenine Aksaray Belediye Başkanı Enver Dinçer, ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Ercan Tan, Aksaray Şube Başkanı Yusuf Öztürk ile çok sayıda daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. 
Açılış konuşmasını yapan Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Ercan Tan, ”37’incisini açmış olduğumuz Kızılay butiğimiz ülke çapında çalışkan başkanlarımızın olduğu ve çalışkan kumu görevlilerinin olduğu bölgelerde açtıklarımızdan bir tanesi. Burayı üniversitenin belirlediği öğrencilerimize ve kendi çocuklarımıza almaya zorlandığımız kaliteli ürünleri, ihtiyaç sahibi öğrencilere sunmak için açtık. Türk Kızılay’ı bunun yanında afet ve kan gibi çalışmalarda da ön planda. Türkiye’de 1’inci ve dünyada ilk 3’e giren, halkımızın güveni ile bu bağışları toplayıp ihtiyaç sahiplerine ulaştıran bir sivil toplum örgütüyüz. Bizlere destek olan tüm Aksaray protokolüne teşekkür ediyorum” dedi.
ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin ise: “Üniversitemiz değişik açılardan toplumun sorunlarına eğilen, dokunan ve birden fazla topluluğu bünyesinde barındıran bir üniversite. Biz Kızılay ile çalışmalarda bir miktar geç kaldığımızın farkındayız. Üniversitemizde göreve geldiğimizde 50’in üzerinde topluluk vardı. Şu anda 80’i geçtik. Uzunca bir süredir Kızılay ve onun bünyesindeki çalışmalar eğilecek bir öğrenci topluluğu olmasını biz 3 yıl bekledik. Nihayet bu öğrenci topluluğumuz kuruldu. Eş zamanlı bir takım faaliyetler yürüttü. Geçen yıl Kızılay genel müdürünü burada ağırladık. Aksaray’ın Kızılay’ın canlanması süreci yeni başkan ve ekibi ile son bir yılda oldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Aksaray Belediye Başkanı Enver Dinçer: “Kızılay ile üniversitemizin ortaklaşa yaptığı bir projenin açılışını yapıyoruz. Burada üniversite rektörümüze ve ekibine teşekkür ediyoruz. Bu tarz sosyal projeleri bir an önce faaliyete geçmesi için büyük çaba harcadılar. Kızılay derneğimiz ise ülkemiz genelinde yaptıkları hizmetlerle başta kan alma ve afetler hariç bu tarz hizmetlerle ön plana çıkmaya başladılar. Ben her iki kurumun Aksaray’a böyle bir hizmet kazandırdıkları için kendilerine Aksaray halkı adına teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından Kızılay Aksaray Butik'in açılışı gerçekleştirildi. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ
 
 
                                                                                                                                                     

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı