ASÜ’de profesör sayısı 100’ü aştı

ASÜ’de profesör sayısı 100’ü aştı

Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, göreve başladıkları 2015 yılının Mayıs ayında Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ) 713 olan toplam öğretim elemanı sayısının 2021 yılı itibariyle 868’e yükseldiğini, bu süre içerisinde Profesör sayısının beş kat artarak 100’ü aştığını söyledi.
Yeni kuşak üniversiteler arasında yer alan ASÜ’nün hızla büyüdüğünü ve kıdemli üniversiteler konumuna doğru ilerlediğini ifade eden Rektör Şahin, 2015-2021 yılları arası öğretim elemanı sayılarına ilişkin bilgiler vererek, bu alandaki büyümeyi özetledi. 2015 Mayıs’ta ASÜ’de 20 Profesör olduğunu, bugünse sayının beş kat artarak 102’ye ulaştığını ifade eden Şahin, “Doçent sayısı 72’den 105’e, Dr. Öğr. Üyesi sayısı 238’den 286’ya, Araştırma Görevlisi sayısı 201’den 178’e ve Öğretim Görevlisi sayısı da 182’den 197’ye geldi. Toplama bakıldığında 2015 yılında 713 olan öğretim elemanı sayısı bugün 868’e yükseldi” dedi. Süreç içerisinde pek çok akademisyenin unvanda yükseldiğini, bununla birlikte -bölüm ve programların açılmasına denk olarak- yeni akademisyenlerin ASÜ’ye katıldığını anımsatan Rektör Şahin, “Büyüme dengeli bir biçimde devam ediyor. Öğretim elemanı sayılarının artması hem eğitim-öğretimin hem de akademik çalışmaların niteliğinin artmasına ve öğrencilerimizin öğrenim süreçlerine pozitif yansımaktadır” dedi.
Şahin, sadece akademik bakımdan değil diğer parametreler bağlamında da ASÜ’nün kayda değer bir büyüme sağladığını ve bunu sürdürme gayretinde olduklarını belirtti. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı