ASÜ’de sportif çeşitlilik artıyor

ASÜ’de sportif  çeşitlilik artıyor


Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, spor ve sağlık alanına dair ihtisaslaşma çalışmaları kapsamında, farklı sosyal etkinliklerin düzenlenmeye başlandığını belirtti.


Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, spor ve sağlık alanına dair ihtisaslaşma çalışmaları kapsamında, farklı sosyal etkinliklerin düzenlenmeye başlandığını belirtti.
 
Daha önce kampüs içerisinde Dar Bölge Bisiklet Yarışlarının yapıldığını, Ağustos ayının son haftasında ise “Hasandağı Yamaç Paraşütü Süper Finali”nin gerçekleştirileceğini söyleyen Şahin, bu konuya dair hazırlık çalışmalarında sona yaklaşıldığını vurguladı. Spor ve sağlık alanındaki ihtisaslaşmanın şehre yeni ufuklar kazandıracağını; gerek akademik, gerek ekonomik, gerekse sosyal etkinlik boyutlarındaki değişimlerin hissedilmeye başlandığını anlatan ASÜ Rektörü, “Bu alanla örtüşen ve şehrimize katkı sunacak olan her çalışmaya büyük bir heyecan içerisinde destek oluyoruz. Bu konu, şehrin yeni bir hikâye oluşturmasına imkân tanıyacak nitelikte geniş bir alanı kapsıyor” dedi. Bisiklet, okçuluk, yamaç paraşütü ve benzeri sportif etkinliklerin sayısının zaman içinde artacağını ve şehrin giderek bu sporların merkezi haline geleceğini vurgulayan Prof. Yusuf Şahin, “Bu da Aksaray’ımıza yeni bir ekonomi, yeni bir üretim alanı, yeni bir kültür kazandıracak. Sürecin sonunda tüm şehir kazanacak” şeklinde konuştu.
 
ASÜ Rektörü, ihtisaslaşma ile alakalı yürütülen çalışmaların devam ettiğini, konuyla ilgili kurulan koordinatörlüğün, paydaşlarla görüşmeler yaptığının da altını çizdi. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon