ASÜ’den Dijital Dönüşüm Projesi’nde önemli katkı

ASÜ’den Dijital Dönüşüm  Projesi’nde önemli katkı


Aksaray Üniversitesi öğrencileri 2019-2020 eğitim öğretim yılı itibariyle "dijital okuryazarlık" ve “sosyal medya” derslerini seçmeli olarak alabilecek. Dersler uzaktan eğitim sistemi ile verilecek.


Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından "Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi" kapsamında pilot üniversite olarak belirlenen Ağrı İbrahim Çeçen, Bayburt, Bingöl, Iğdır, Munzur, Muş Alparslan, Siirt ve Şırnak üniversitelerinde "dijital okuryazarlık" dersi verilmeye başlanmıştı.
Yükseköğretim tarihinde bir ilk olan projeye katkı sunmak adına Aksaray Üniversitesi (ASÜ) de önemli bir adım attı.
2019-2020 eğitim-öğretim yılı kapsamında  "dijital okuryazarlık" ve “sosyal medya” dersleri seçmeli olarak müfredata eklendi.
Uzaktan Eğitim Sistemi ile verilecek olan iki ders Aksaray Üniversitesi’nde tüm fakülte ve meslek yüksek okullarında öğrencilerin seçimlerine sunulacak. 
Aksaray Üniversitesi’nde öğrenim gören her öğrenci tercih ettikleri takdirde dijital okuryazarlık" ve “sosyal medya” derslerini alabilecek.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı