ASÜ’den korona virüs mücadelesine destek

ASÜ’den korona virüs mücadelesine destek

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, devletin Korona virüs salgınının önlenmesine yönelik yürüttüğü başarılı mücadeleye, ASÜ olarak imkânlar çerçevesinde destek olmaya devam ettiklerini söyledi.
ASÜ Bilimsel ve Teknolojik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (ASÜBTAM) bulunan Real-Time PCR cihazı, Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin kullanımına tahsis edildi. Cihaz, hızlı tanı ve test uygulamalarına önemli katkılar sağlıyor.
‘BİZ HER ZAMAN DEVLETİMİZİN
 VE MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ’
ASÜ’nün spor ve sağlık alanında ihtisaslaşan bir üniversite olduğunu anımsatan ve bu kapsamda çeşitli kamu kuruluşlarıyla protokoller imzalandığını belirten Rektör Şahin, “Biz her zaman devletimizin ve milletimizin yanındayız. Salgınla mücadelede ülkemiz başarılı bir sınav veriyor. Biz de bu mücadeleye katkı sağlamak adına, ASÜBTAM bünyesinde bulunan Real-Time PCR cihazını ve bu cihazla ilintili donanım ve ek malzemelerin kullanımını hastanemize tahsis ettik. Cihaz, virüsle ilgili hassas ölçümler yapabiliyor ve tanı tespitinde güvenilir sonuçlar verebiliyor” diye konuştu.
Prof. Şahin, cihazın verimli şekilde kullanılabilmesi için gerekli olan personel eğitimleri konusunda da ASÜ’nün üzerine düşeni yerine getirme gayretinde olduğunu belirterek, “Üniversitemizin akademik birikimi ve sahip olduğu tüm ekipman ve laboratuvar imkanları şehrimizin ve milletimizin hizmetine amade. Cihaz, fedakâr bir şekilde çalışan sağlık camiamızın işlerini bir nebze de olsa kolaylaştıracaktır. Bu vesile ile tüm sağlık çalışanlarımıza kalpten teşekkür ediyor, kendilerine minnetlerimizi belirtiyor ve işlerinde kolaylıklar diliyoruz” dedi.
Şahin, açıklamasını şu şekilde sonlandırdı: “Dileğimiz, bir an evvel salgının tamamen önüne geçilmesi. Bunun sağlanabilmesi için herkesin açıklanan kurallara riayet etmesi gerekiyor. Allah’ın izni ile bu zorlu süreci millet ve devlet olarak dayanışma içinde atlatacağız” (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı