ASÜ’nün yeni projesine hibe desteği

ASÜ’nün yeni  projesine hibe desteği

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörlüğü yeni bir proje hazırladı. Tüm spor çalışanlarının teknik ve temel becerilerinin geliştirilmesini amaçlayan Erasmus+ projesi kabul edildi ve hibe desteği almaya hak kazandı.

Koordinatörlük, 2021 yılı Erasmus+ Programı kapsamında, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’na (Ulusal Ajans), ‘Sporda Gönüllülük için Teori ve Pratiği Birleştirme’ başlıklı bir proje başvurusunda bulundu. Spor alanında çalışan eğitmenler, antrenörler, beden eğitimi öğretmenleri, gençler ve üniversite öğrencileri dâhil tüm spor çalışanlarının teknik ve temel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan projeyle, sporda gönüllülük konusunda teorik bilgi ile uygulamalar bir araya getirilecek. Proje kapsamında; Türkiye, Portekiz, İtalya, Slovenya, Bulgaristan, Polonya, Yunanistan, Macaristan ve Romanya birlikte çalışacak. 12-18 Eylül 2022 tarihlerinde ASÜ’de gerçekleştirilmesi planlanan proje, yerli ve yabancı 40 katılımcı ile yürütülecek.

Aynı dönemde 725 proje için ilgili kuruma başvuru yapıldığını, ASÜ’nün hazırladığı projenin kabul edilen çalışmalar arasında yer aldığını söyleyen Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, emeği geçenlere teşekkür etti ve ihtisaslaşma alanına ilişkin somut üretimlerin devam edeceğini belirtti. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası