ASÜ’ye 127 bin avro hibe desteği

ASÜ’ye 127 bin  avro hibe desteği

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Türkiye Ulusal Ajansı’nın 2020 Erasmus+ KA107 projelerini değerlendirme sürecini tamamladığını, ASÜ’nün kendisi ile aynı dönemde kurulan üniversiteler arasında ülke bazlı en çok projesi kabul edilen ikinci Üniversite olduğunu söyledi. 10 ülkeyle öğrenci ve personel değişimine hak kazanan ASÜ, 127 bin Avro hibe desteği alacak.
‘ASÜ EN ÇOK PROJESİ
DESTEKLENEN
 İKİNCİ ÜNİVERSİTEDİR’
İlgili programla yükseköğretim öğrenci ve personeline diğer bir ülkede öğrenme ya da mesleki deneyim edinme imkânı sunulduğunu kaydeden Rektör Şahin, faaliyetin temel amaçlarının yükseköğretim öğrencilerinin kişisel gelişimlerini ve istihdam edilebilirliklerini geliştirmek, yükseköğretim kurumlarında çalışan personelin mesleki gelişimini desteklemek ve yükseköğretim kurumlarının kapasitelerini ve uluslararası boyutunu arttırmak olduğunu belirtti. Çalışma, bilgi, beceri ve yabancı dil yetkinliği, kültürel farkındalık gibi katkılarıyla da dikkat çekiyor. Erasmus+ KA107 Projeleri ile alakalı yapılan değerlendirme sürecinin tamamlandığını ve ASÜ’nün önemli bir başarı elde ettiğini söyleyen Prof. Şahin, “Üniversitemiz kendisi ile aynı dönemde kurulan üniversiteler arasında, en çok projesi desteklenen ikinci üniversite olmuştur. Bu kapsamda ASÜ, Tunus, Cezayir, Ürdün, Fas, Arnavutluk, Kosova, Bosna Hersek, Uganda, Etiyopya ve Ukrayna ülkeleriyle öğrenci, personel ve öğretim üyesi değişim hakkı ve 127 bin Avro hibe desteği kazanmıştır” dedi.
Şahin, sürecin başından sonuna katkı sunan herkese teşekkür etti ve ortak ülkeler arasında yapılan öğrenci ve personel değişim hareketliliğinin kurumsal bakımdan son derece önemli çıktılarının olduğunu vurguladı.  (Haber Merkezi)
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı