Afet farkındalık eğitimi protokolü imzalandı

Afet farkındalık eğitimi protokolü imzalandı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, afetler konusunda kamuoyunun bilgilendirilmesi çalışmalarının çok değerli olduğunu ve Üniversite olarak bu husustaki tüm akademik birikimi paylaşmayı sürdüreceklerini söyledi.
ASÜ ile Aksaray İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) arasında “Afet Farkındalık Eğitimi İşbirliği Protokolü” imzalandı. “2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı” kapsamında imzalanan protokol gereğince ASÜ ve AFAD, acil durum, sivil savunma ve afet faaliyetlerine ilişkin çeşitli çalışmaları işbirliği içinde gerçekleştirecek. Protokole ilişkin kısa bir açıklama yapan Rektör Şahin, ASÜ’nün, AFAD’ın afet farkındalığına dair yürüttüğü faaliyetlerin yaygınlaştırılması hususuna destek sağlayacağını, bununla birlikte akademisyenlerin ve öğrencilerin bilgilendirilmesi ile AFAD gönüllüsü kazanımına yönelik çeşitli çalışmalara da katkı sunacaklarını belirtti. Bu konunun önemine binaen öteden beri AFAD’la işbirliği halinde çeşitli organizasyonlar yaptıklarını anımsatan Şahin, “Afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenlere dair hayati bilgilerin toplumun her katmanına etkili biçimde ulaştırılması çok önemli. Biz de bu konuya gereken desteği vermeye hazırız” dedi.
Rektör Şahin, açıklamasının son bölümünde, işbirliği protokolünün hazırlık aşamasından imza aşamasına kadarki süreçte emeği geçen herkese teşekkür etti.  (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı