‘Ağaç Yaşken Eğilir’

‘Ağaç Yaşken Eğilir’

Editörlüğünü Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Yılmaz’ın yaptığı, farklı üniversite ve alanlarda uzman on beş akademisyenin katkı verdiği “Ağaç Yaşken Eğilir: Başarılı Örneklerle Çocuk Eğitimi” kitabı Nobel Akademik Yayınları tarafından okuyucunun beğenisine sunuldu.
 
Erken çocukluk ve çocukluk dönemi eğitimini ilgilendiren kitapta; ana dili eğitimi, değerler eğitimi, erken çocukluk eğitimi, fen eğitimi, kültür ve tarih eğitimi, matematik eğitimi, özel eğitimi, sağlık eğitimi ve cinsel eğitim, sanat eğitimi, spor ve beden eğitimi, teknoloji kullanımı eğitimi, vatandaşlık ve etik eğitimi, yabancı dil eğitimi başlıklarında konular tüm yönleriyle ele alındı.
 
Ağaç Yaşken Eğilir kitabının editörü ve bölüm yazarı Profesör Yılmaz, kitapla ilgili şu ifadelere yer verdi; “Teknolojiyle kuşatılmış bir kuşağın karakteristik özellikleriyle birlikte çocuklarımız artık bilinen ezberleri bozuyorlar, eski köye yeni icatlar çıkarıyorlar. Çocuklarının hayata dair kaygısını taşıyan ebeveynlere ve onları hayata hazırlayan biz eğitimcilere düşen ödevler; mevcut gerçekler eşliğinde eğitimi zamanın ihtiyaçlarına uygun olarak yeniden yorumlayabilmek, çocuklarımızı sansürlemeden, sabırla onlara gerekli bilgi ve beceriyi, zorlukların üstesinden gelebilecek özgüveni kazandırabilmektir. 
Kitabımızın başlığında; ağaç insanı, ağacın yaş olması erken çocukluk dönemini, eğilmesi ise eğitilmesini temsil eden metafor ile ‘Ağaç Yaşken Eğilir; Örneklerle Başarılı Çocuk Eğitimi’ yer almış oldu. Böylece, çalışmamızda erken çocukluk ve çocukluk döneminde etkili ve başarılı alan eğitimlerinin nasıl olması gerektiği sorusuna cevaplar arandı.” (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon