‘Akademik başarılarımız artıyor’

‘Akademik başarılarımız artıyor’

ASÜ, THE LİSTESİNE GİREBİLEN EN GENÇ ÜNİVERSİTE OLDU

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Fiziksel Bilimler (Physical Sciences) sıralamasına girme başarısı gösteren en genç üniversite olarak yeni bir akademik başarıya daha imza attı.
Times Higher Education (THE) “Bilim Alanları Dünya Üniversite Sıralaması 2021” listesini açıkladı. Kısa süre önce, yükseköğretim kurumlarını değerlendiren ve dünyanın en saygın uluslararası kuruluşlarından birisi olan THE’nin dünya genel sıralaması listesine giren ASÜ, şimdi de fizik, kimya, matematik, istatistik ve yer bilimleri alanlarını içeren fiziksel bilimler sıralamasında yer aldı. Türkiye’den sıralamaya girebilen 27 üniversiteden birisi olan ASÜ, 801-1000 bandı içinde yer alarak dikkat çekti. Son yıllarda farklı kuruluşların yaptığı çeşitli sıralamaların pek çoğunda üst basamaklarda yer alan ASÜ, akademik bakımdan yeni bir başarıya daha imza atmış oldu.
İngiltere merkezli faaliyet gösteren ünlü derecelendirme kuruluşu THE, 13 performans göstergesini öğretim, araştırma, alıntılar, uluslararası görünüm ve endüstri geliri başlıklarındaki beş kategoride değerlendiriyor ve belirli aralıklarla hazırladığı listeyi kamuoyu ile paylaşıyor. ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, böylesi önemli bir listede yer almaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade ederek, “Akademik olarak performansımız her geçen gün biraz daha artıyor. Bu noktada en büyük pay, son derece kıymetli çalışmalar yapan akademisyenlerimize aittir. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Detaylı bilgilere https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2021/subject-ranking/physical-sciences linkinden erişilebiliyor. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı