Akademik, kültürel ve sanatsal derinleşme sürecine girdik

Akademik, kültürel ve sanatsal  derinleşme sürecine girdik

Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ) Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, akademik, kültürel ve sanatsal derinleşme çalışmalarının ivmesinin arttığı bir sürecin yaşandığını, salgın koşullarına rağmen bu süreci en verimli şekilde geçirmeye çalıştıklarını söyledi.
Mühendislik Fakültesi Bölüm Başkanlarının katıldığı istişare toplantısında konuşan Rektör Şahin, salgın gibi, dünyanın her yerini etkisi altına alan ciddi bir sürecin içinden geçilmekte olduğunu belirterek, bu süreci en iyi biçimde yönetmeye çalıştıklarını vurguladı. Kısıtlama kararlarının alındığı ilk günden bu yana ASÜ’deki işlerin aksamaması ve eğitim-öğretimin en ideal şekilde sürmesi için yoğun biçimde çalıştıklarını ileten Şahin, “Sürece çok kısa bir süre içinde adapte olduk. Bu noktada herkesin çok ciddi emekleri var ve tüm çalışma arkadaşlarımıza bir kere daha çok teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimiz de bu noktada bizlere destek oldu. Onlara da çok teşekkür ediyoruz” dedi. ASÜ’de bu süreç içerisinde ve daha evvelinden çok önemli çalışmalar yapıldığını anımsatan Rektör Şahin, şöyle devam etti: “Kaba işçilik dönemi diye adlandırabileceğimiz fiziki yapılanma sürecini geride bıraktık. Artık ince işçilik diyebileceğimiz, akademik, kültürel ve sanatsal derinleşme sürecinin içindeyiz. Bu çalışmalar elbette daha evvel de yapılıyordu, ancak yeni dönemimizde yoğunluk arttı ve artmaya devam ediyor. Üniversiteleri üniversite yapan değerlere daha çok enerji harcadığımız bir ortalamadayız.” Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Şafak’ın genel değerlendirmesinin ardından akademisyenler, çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.
Toplantı, süren, tamamlanan ve planlanan projeler, eğitim-öğretim faaliyetleri, beklentiler ve sorunlara çözüm önerileri eksenli fikir alışverişleriyle tamamlandı. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı