Akgün’den ATSO ziyareti

Akgün’den ATSO ziyareti


Aksaray Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Bilal Akgün, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş’ı ziyaret etti.


Aksaray Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Bilal Akgün, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş’ı ziyaret etti.
Ziyarette önemli açıklamalarda bulunan Akgün; Yeniden Yapılandırılan Genel Sağlık Sigortası ve Sosyal Güvelik Kurumu Prim Borçları için Yapılandırma sürelerinin uzatıldığı belirtti. SGK Müdürü Akgün, yaptığı açıklamada; 7143 Sayılı Kanuna göre SGK’ya sigorta prim borçlarını yapılandırmak için müracaat ettiği halde peşin ödeme veya borç taksitlerini süresinde ödemeyen ve bu nedenle yapılandırmaları bozulanlara 28 Şubat’a kadar ödeme yapmaları durumunda yapılandırma haklarının devam edeceğini aktardı.
İl Müdürü Bilal Akgün, borçların yapılandırmasıyla kanun gereği uygulanan gecikme zammı ve ceza yerine YI-ÜFE’ye göre güncellenen borcun peşin veya iki ayda bir taksitler halinde ödenebildiğini hatırlattı. İl Müdürü Bilal Akgün, yapılandırmanın bozulmasına sebep olan süresinde ödenmemiş taksit/peşin ödeme tutarlarının geç ödeme zammı ile birlikte 28 Şubat’a kadar ödenebileceğinin altını çizdi.
“SAĞLIK HİZMETLERİNDEN FAYDALANABİLECEKLER”
Bağ-kur sigortalılarının hizmet sürelerini dondurarak veya yapılandırmalarını devam ettirerek sağlık hizmetlerinden yararlanmaya başlayabileceklerini anlatan Akgün, hem Bağ-kur’un hem de genel sağlık sigortalılarının yapılandırma kapsamına giren borçları dışında 60 günü geçmeyen prim borçlarının da bulunmaması kaydıyla bu tarihe kadar da borcuna bakılmadan tüm sağlık hizmetlerinden yararlanabileceklerini belirtti.
“GSS PRİM BORÇLARIDA ŞUBAT SONUNA KADAR ÖDENEBİLECEK”
İl Müdürü Bilal Akgün, ayrıca 2018/ Aralık ve 2019/Ocak aylarında ödenecek taksitler ile 31 Aralık 2018 tarihine kadar ödenmesi gereken GSS Prim borçlarının da gecikme zammı ve cezası veya geç ödeme zammı uygulanmaksızın Şubat sonuna kadar ödenebileceğini belirtti.
“BORCU YOKTUR YAZISI ALAN, İSTİHDAM TEŞVİKİNDEN FAYDALANABİLECEK”
Yapılandırmadan yararlananlara, borçlarından dolayı icra takibi ve haciz işlemleri yapılmayacağını dile getiren İl Müdürü Bilal Akgün, son olarak Yapılandırma Haklarını devam ettiren işverenlerin Borcu Yoktur belgesi alarak istihdam teşvikinden yararlanacaklarının altını çizdi.
ATSO Üyelerine bu noktada çağrıda bulunan Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, SGK’da yapılandırması bozulan ve 7143 Sayılı Kanun’a göre SGK’ya sigorta prim borçlarını yapılandırmak için müracaat ettiği halde peşin ödeme veya borç taksitlerini süresinde ödemeyen ATSO Üyelerinin İl Müdürlüğüne giderek verilen Yapılandırmalarını yeniden düzeltmeleri noktasında çağrıda bulundu. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon