Aksaray 2020 yılında ihracat fazlası verdi

Aksaray 2020 yılında  ihracat fazlası verdi

"ATSO Başkanı Göktaş, “Bizlere İnanan Bizim Şehrimize Güvenen Yatırımcılar Aksaray’da Kazanmaya Devam Etmektedir”Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Cüneyt Göktaş, 2020 yılının yatırımcıların beklentilerini karşıladığını ve memnun ettiğini söyledi.
2020 yılının ihracat ve ithalat rakamlarının belli olduğunu aktaran ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş, “Toplam 110 milyon dolar seviyesinde ihracat 36 milyon dolar seviyesinde ise ithalat gerçekleşti. İhracat ve ithalat rakamları karşılaştırıldığında 74 milyon dolarlık ihracat fazlasının olması ile Aksaray, 2021 yılındaki hedefini de yükseltti” dedi.
‘2021 YILINDA DAHA BÜYÜK
 BAŞARILAR DİLİYORUM’
Göktaş, yaptığı açıklamanın devamında; “Dünya’da pandemiden dolayı büyük sıkıntıların yaşandığı bir dönemde Aksaray sanayisi yine büyük bir başarıya imza attı. 1 yıllık süre boyunca ithalatının 3 katı fazla ihracat yapan Organize Sanayi Bölgemiz, yatırımcılarımızın yüzünü güldürmüştür. Bu açıklanan rakamların içerisinde merkezleri İstanbul olan markalarımızın rakamları yer almamaktadır. Onların yaptıkları ihracat rakamları merkezden değil Aksaray’dan yansıtılmış olsaydı bu rakamlar 500 milyon ve 700 milyon dolar seviyesinde olacaktı. Bugüne kadar her ortamda yatırımcılarımıza seslenirken Aksaray’ın her zaman kazandıracağını dile getirmiştik. Bizlere inanan bizim şehrimize güvenen yatırımcılar Aksaray’da kazanmaya devam etmektedir. Bu anlamda 2020 Yılında faaliyete geçirdiğimiz dış ticaret ofisimizin 2021 yılında yapacağı çalışmalar ile bu rakamları çok daha fazla yukarıya çıkarmayı hedefliyoruz. Organize Sanayi Bölgemizde ki tüm yatırımcılarımızı çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, 2021 yılında çok daha büyük başarılar diliyorum” diye konuştu. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı