Aksaray Sempozyumu’nun yedincisi başlıyor

Aksaray Sempozyumu’nun yedincisi başlıyor

VII. Uluslararası Aksaray Sempozyumu, 27-28 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 27 Ekim 2022’de yüz yüze, 28 Ekim 2022’de çevrim içi yapılacak olan Sempozyumun hazırlıkları sürüyor. 

Üniversitelerin, eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerinin yanı sıra bulundukları bölgenin değerlerini yaşatma, geliştirme ve uluslararası görünürlük sağlama bakımından da faaliyetler üreten kurumlar olduğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, Aksaray Sempozyumu’nun bu gaye ile yapıldığını vurguladı. Aksaray’a ilişkin tüm değerleri bilimsel bir disiplin içinde çalışmak adına başlattıkları Sempozyumun bu yıl 7’ncisinin yapılacağını kaydeden Prof. Şahin, “Şehrin müziği, folkloru, yemekleri, turizmi, mimarisi, tarihi, milli ve dini değerleri, kültürü, sanatı, sporu, sanayisi, ekonomisi, bilimsel üretimi; kısaca A’dan Z’ye tüm değerleri bu Sempozyumda masaya yatırılıyor. İlk altı Sempozyum boyunca son derece önemli bir birikim ortaya çıktı. 7’nci Sempozyum için de hazırlık çalışmaları sürüyor” dedi.

Sempozyum kapsamında; Eğitim Bilimleri, Fen Bilimleri ve Temel Matematik, Filoloji, Güzel Sanatlar, Hukuk, İlahiyat, Planlama ve Tasarım, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Sosyal, Beşerî ve İdari Bilimler, Ziraat, Orman ve Su Ürünleri ile Spor Bilimleri alanlarında, Aksaray temalı bildiriler kabul ediliyor. Rektör Şahin, teorik bilginin pratiğe aktarımının sağlanması bakımından da Sempozyumun önem teşkil ettiğini vurguladı. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası