Aksaray markalaşıyor

Aksaray markalaşıyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Üniversite-Sanayi işbirliği noktasında yapılan çalışmalara mümkün olan her katkıyı vermeye çalıştıklarını, bu noktada kampüsteki altyapının her zaman sanayicinin hizmetinde olduğunu söyledi.
“Aksaray’ın Markalaşması: Aksaray Sanayisinin Türkiye Ekonomisine ve İhracata Katkısı” konulu çevrim içi panelde konuşan ASÜ Rektörü Şahin, güçlü bir laboratuvar altyapısına sahip olduklarını ve 300’e yakın teknik cihazla ulusal ve uluslararası standartlarda hizmet ürettiklerini kaydetti. Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere pek çok kurum ve kuruluşla işbirliği protokolleri yaptıklarına dikkat çeken Prof. Şahin, laboratuvar imkânlarının daha yoğun biçimde değerlendirilmesini arzu ettiklerini ve bunu yaygınlaştırmaya çalıştıklarını belirtti. ASÜ’de Teknoloji Transfer Ofisi’nin olduğunu ve burada, son iki yıl içinde yapılan 12 adet patent başvurusu sürecinin takip edildiğini söyleyen ASÜ Rektörü, “Türk Patent ve Marka Kurumuyla bir protokol yaptık ve kampüste bir Bilgilendirme ve Dokümantasyon Birimi kuruldu. Bunun yanı sıra ASÜ-Teknopark’la alakalı süreç de başladı ve ön değerlendirmeler tamamlanarak kurul aşamasına gelindi. Önümüzdeki dönemde -Bakanlık cevabına da bağlı olarak- ASÜ-Teknopark’ın temelleri atılmış olacak” dedi.
Şahin, Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma çalışmaları ile Ortak Eğitim Programının da Üniversite-Sanayi işbirliğinin kesişim noktasında durduğuna dikkat çekerek, şehrin markalaşması ve sanayi üretiminin gelişmesi adına çalışmalar üretmeyi sürdüreceklerinin altını çizdi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı