Aksaray spor yaz futbol okulu çalışmaları başladı

Aksaray spor yaz futbol  okulu çalışmaları başladı


68 Aksaray Spor Kulübü yaz futbol okulu çalışmaları alanlarında deneyimli antrenörler tarafından 5-15 yaş aralığındaki sporcularla çalışmalarına başladı.


68 Aksaray Spor Kulübü yaz futbol okulu çalışmaları alanlarında deneyimli antrenörler tarafından 5-15 yaş aralığındaki sporcularla çalışmalarına başladı.
Yaz Futbol okuluna katılan sporcuların “spor ile zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak, teknolojiye bağımlılığı azaltmak, ruhen ve bedenen sağlıklı bireyler yetiştirmek, milli ve manevi değerlerine sahip bireyler olmasını sağlamaktır. Vizyonumuz, düzenli ve planlı antrenman programları ile gelişim sağlayan lisanslı sporcularımızı üst liglere hazırlamak, ilimizi ve ülkemizi başarı ile temsil edecek sporcular yetiştir.
Arena Halı Sahada faaliyetlerine devam eden 68 Aksaray Spor Kulübü yaz futbol okullarına 5-15 yaş aralığındaki futbol sever çocuklar yoğun ilgi gösteriyor. Okulların açık olduğu dönemde Hafta sonları, yaz tatilinde ise hafta içi 3 gün yapılan çalışmalara aileler de çocuklarının her alanda iyi gelişmelerini sağlamak için büyük katkı sağlıyorlar.
Beden Eğitimi Öğretmenleri ve aynı zamanda UEFA A ve UEFA B antrenörlük belgesine sahip deneyimli antrenörler Adil Bölükbaş ve Ertümen Buğday nezaretinde yapılan çalışmalarda öğrenciler futbol teknik, taktik, koordinasyon, kondisyon becerilerini eğitsel oyunlarla eğlenerek geliştiriyor. Son yıllarda küçük yaşta futbola başlayan öğrencilerin fazla olduğu dikkatlerden kaçmadı.  Aksaray’da futbola başlama yaşının istenilen seviyelere her geçen gün indiğini, bunun da başarılı bir gelecek için önemli bir unsur olduğu bilinmektedir.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Antrenörler Adil Bölükbaş ve Ertümen Buğday  “Aksaraylı çocuklarımız bedensel beceri yönünden birçok alanda çok yetenekliler. İyi bir eğitimle profesyonel olarak birçok sporu yapacak durumdadırlar. Biz ilimizde futbol alanında geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimlerini iyi bir şekilde almaları için gerekli çalışmaları yapıyoruz.  Aksaray’da da futbola başlama yaşı her geçen istenilen seviyelere inmektedir. Futbol okulumuzda 5 yaşını yeni doldurup altı yaşına girmiş çocuklarımız katılımları daha fazladır. Bunun da en önemli etkenlerinden birisi aileler çocuklarını en iyi şekilde eğitimlerini tamamlamak için çok sorumluluk almaktadırlar. Özellikle gelişen ve ilerleyen dünyada hızlı gelişen teknoloji hem çocuklarımızı hem de anne ve babalarımızı etkisi altına almaktadır.  Bizim çalışma saatlerimiz hafta sonları 10-12 saatleri arasındadır. Bu saati tercih etme nedenlerimizden en önemli sebeplerden birisi ise bu saatlerin çocukların boş saatleri olduğu ve daha çok teknolojiyi kullandıkları saatler olmasıdır.
Futbolun yüzyılın sporu olması ve daha çok kitlelere hitap etmesi ilimizdeki birçok çocukta futbola ilgi göstermektedir. Haftanın stresini atmak ve futbolun temel becerilerinin yanı sıra sosyal ve kültürel anlamda bireylerin gelişimine katkı sağlayan yaz okulumuza katılan öğrencilerimizle birinci önceliğimiz buraya gelirken ve ayrılırken mutlu olmalarını sağlamaktır. Bu çocuklar geleceğimiz. Bir milletin umudu geleceğini iyi hazırlamakla yeşerir. Dolayısıyla biz çocuklarımızı çok önemsiyoruz. Bilgi çağının tüm gelişmişliklerini kullanabilen, takip edebilen, beyni bilgi ile dolu, sporcu kimlikleriyle öne çıkan, yüksek şahsiyetli, yüksek ahlaklı, Türk milletinin var olan değerlerini özümsemiş, o konularda asla taviz vermeyen bir yapıda bir gençlik oluşturma gayreti içerisindeyiz. Amacımız gençliğe hizmet. Bu çocuklar eğer bu sahalarda olmazlarsa, her türlü kötü alışkanlıkların içerisine girebilecekleri bir zaman dilimi içerisindeyiz. Çocuklarımızı spor sahalarında tutarak başımızın belası olan bağımlılık yapan kötü alışkanlıklardan uzak tutabiliriz.” dediler. 
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı