‘Aksaray üretecek Türkiye kazanacak’

‘Aksaray üretecek Türkiye kazanacak’

Bölgede yerel dinamikleri harekete geçirerek yoksulluk, göç ve kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunları gidermek, değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara karşılık vermek, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak, istihdam edilebilirliği artırmak amacıyla 2021 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programına Aksaray’dan başvuru yapılan 4 proje destek almaya hak kazandı.
AKMEDSAN Medikal ve Tıbbi Ürünler Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından hazırlanan ‘Aksaray kadınları modaya yeni bir yön veriyor’ temalı projeye 1 milyon,  Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Goji Berry güçlü kadınların ellerinde’ temalı projeye 1 milyon 600 bin,  Aksaray Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Topraksız tarım ile istihdam artıyor’ temalı projeye 1 milyon 600 bin,  Eşmekaya Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Eşmekaya koyun yoğurdu kadınlara umut oluyor’ temalı projeye 1 milyon TL hibe desteği verilecek. 
Vali Aydoğdu, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada; “Kooperatiflerimiz, İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz, Eşmekaya ve Aksaray Belediyelerimiz tarafından geliştirilen ve toplamda 5 milyon 200 bin lirayı bulan projelerimiz Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından onaylandı ve çalışmalar başladı. Aksaray üretecek, Türkiye kazanacak” dedi.
TOPRAKSIZ TARIM İLE TARIMSAL
ÜRETİM VE İSTİHDAM ARTACAK

Aksaray Belediyesinin topraksız tarım projesiyle ile il bazında örnek teşkil eden bir yatırıma öncülük ettiğini sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Dr. Evren  Dinçer, “Burada amacımız tekrarlanabilir, sürdürülebilir ve yenilikçi tarım uygulamaları ile ekonomimize katkı sağlamaktı. Projemiz AHİLER Kalkınma Ajansı tarafından onaylandı. Projemizin büyük bir kısmı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın hibe kaynaklarıyla finanse edilecek” diye konuştu. Haber: Şeyda COŞAR

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı