“Aksaray’da 5 yatırım için 2,2 milyon TL”

“Aksaray’da 5 yatırım  için 2,2 milyon TL”

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Konya Orman Bölge Müdürlüğünün 2020 yılı yatırım programı kapsamında Aksaray’da 5 yatırım için 2,2 Milyon TL ödenek ayrıldığını bildirdi.
AK Parti döneminde Aksaray ve Türkiye’deki orman alanlarının genişlediğini belirten Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, biyolojik çeşitliliği geliştirmek, çevreyi korumak ve geleceğe miras bırakmak adına büyük yatırımlar yapıldığını aktardı.
Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Aksaray’da yürütülen çalışmalara değinen Başkan Altınsoy, 2020 yılı yatırım programında 5 yatırım için 2,2 Milyon TL ödenek kullanılması planlandığını, dönem sonu itibariyle yüzde 80 fiziki gerçekleşmenin sağlandığını vurguladı.
Ağaçlandırma ve etüt çalışması gibi birçok projenin hızla yürütüldüğüne işaret eden Altınsoy, “Yıl içinde 1.850 hektar alanda ağaçlandırma tesis-bakım çalışması, 2.300 hektar toprak muhafaza bakım-tesis çalışması, 8  (köy) yerleşim yerinin orman kadastrosu ve tescil projesi etüt çalışması, 1 adet orman amenajmanı ve orman köyleri etüt çalışması yapılması planlanmış olup, çalışmalara ara verilmeden devam edilmektedir. Hizmet odaklı çalışmalarımız, inşallah 2021 yılında da tüm hızıyla artarak devam edecek” dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı