Aksaray’da eğitim öğretim devam edecek

Aksaray’da eğitim öğretim devam edecek

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, kentte vakaların düşmeye başladığını ancak şu anda 4’üncü dalganın yaşandığını söyledi.
Aşılama çalışmaları kapsamında birinci dozda yüzde 78 oranını yakaladıklarını aktaran Aydoğdu, şöyle konuştu: "2.doz aşılamada biraz gerideyiz. Aşıyla ilgili her türlü çalışmaları yapıyoruz. Hem 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda hem de köylerimizde aşılama çalışması yapan ekiplerimiz var. Aksaray'da bir duyarlılık oluşturduk. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in yapmış olduğu açıklama çok dikkat edilmeli. Üniversitedeki öğrencilerimize kaçıncı sınıf olduklarını soruyoruz, 'ikinci sınıftayım, birinci sınıfı görmeden geçtim' diyor. Birinci sınıfta okuma, yazmayı sökemeyen öğrencilerimiz şu anda ikinci sınıfta okuyor. Her yer kapanabilir fakat bizler okulların kapanmaması için çok ciddi gayret göstermemiz gerekiyor. Milli Eğitim Bakanı Özer'in söylediği gibi ne olursa olsun okullarımızı açık tutmamız gerekiyor. Eğer biz çocuklarımızı bir süre daha okula göndermezsek bir nesli kaybedeceğiz. Bir nesli kaybetmemek için kurallara ciddi anlamda uymalıyız Sağlık Bakanlığının bize yaptığı bütün uyarılara azami derecede dikkat etmeliyiz."
‘EL BİRLİĞİYLE GAYRET
ETMEMİZ GEREKİYOR’
Aydoğdu, “Pandemi süreciyle birlikte bir nesli kazanma yada kaybetmeyle karşı karşıya bir durum söz konusu. Bunun için okulları çok yakından takip ediyoruz. Şuanda telaşa düşecek, tedirgin olacak hiçbir durum söz konusu değil. Biz kurallara Türkiye genelinde uyduğumuz müddetçe vaka sayıları hızla düşecektir. Belirli bir zaman diliminde olması gereken yerlerde olmayan çocukların eğitim telafisini yapmanız mümkün değil. Okullarımızı açık tutmak için el birliğiyle gayret etmemiz gerekiyor. Bir sınıfta bir vakaya rastlanıldığı zaman her hangi bir şekilde bir şey yapmıyoruz. İkincisi görüldüğü anda tedbir için o sınıfı karantinaya alıyoruz. Bu karantina diğer çocuklarımızın sağlığı açısından önemli. Bu karantinaları olağanüstü bir durum gibi dışarıya lanse etmek doğru değil."dedi.
‘OKULARI YAKINDAN
TAKİP EDİYORUZ’
Aydoğdu, tüm kurumlarla birlikte okulların hatta sınıfların gelişimini ve vaka durumlarını takip ettiklerini belirterek velilerin panik göstermelerinin gerek olmadığını kaydetti. Pandemi sürecinin ne zaman biteceğinin belli olmadığını tedbirleri alarak bununla birlikte yaşamayı herkesin öğrenmesi gerektiğini vurgulayan Aydoğdu, "Özellikle çocuklarımızın eğitimine bakarken ideolojik olarak değil pedogojik olarak duruma yaklaşmamız gerekiyor. Vatan, millet, bayrak ve eğitim gibi ortak değerlerimiz konusunda bütüncül olarak olaylara bakarsak yanlış yapma olasılığımız daha da azalır" ifadesini kullandı. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı