Aksaray’da iş var

Aksaray’da iş var

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği iş birlikteliğinde “Burası Türkiye, Burada İş Var” sloganıyla başlatılan “İstihdam Seferberliği” ile 2019’da iş dünyasına farklı alanlarda destek ve teşvikler sağlanacaktır. Bu doğrultuda 2,5 milyon vatandaşımıza istihdam sağlanması planlanıyor.
 
Konuyla ilgili bilgiler veren Aksaray İş-Kur Müdürü Mahmut Akkuş; “İşverenlerimiz Nisan ayına kadar sağlayacağı her ilave istihdam için 3 ay boyunca SGK priminin ve verginin yanında ücrette devletimiz tarafından ödenecektir. Devamındaki 9 ay boyunca ise sadece SGK primleri ve vergileri devletimiz tarafından karşılanacaktır. Önümüzdeki günlerde Valiliğimiz öncülünde, İŞKUR, SGK, Aile, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile ATSO ve TB, kurum ve kuruluşlarımızın işbirlikteliğinde “BURASI AKSARAY BURADA İŞ VAR” sloganıyla istihdam seferberliğini yaygınlaştıracağız.
Ayrıca; Yeni istihdama ücret desteği (3 ay devletten), ilave istihdam desteği, düzenli ödemeye devam desteği, kalkınmaya ilave destek, önce işbaşı eğitim programı sonra istihdam desteği, ihtiyacınıza uygun nitelikli işgücüne tam destek, kısa çalışma ödeneği, asgari ücret desteği başta olmak üzere teşviklerimizle kazanan Aksaray olacaktır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Şelçuk, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak, TOBB Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından kamuoyuna açıklanan destek ve teşviklerle 2,5 milyon istihdam sağlanması beklenmektedir.”dedi.
 
2 AYDA AKTİF İŞGÜCÜ PROGRAMLARI İLE 2.000 İSTİHDAM
 
Akkuş, Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamındaki çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini ve işverenler tarafından işbaşı eğitim programları ve MEGİP programının büyük bir ilgi gördüğünü söyledi. Akkuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Ocak ve Şubat ayında İl Müdürlüğümüz ile tekstil sektöründe faaliyet gösteren Akmoda Konfeksiyon Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi, Akübra Tekstil ve Konfeksiyon Anonim Şirketi, Atuğba Tekstil ve Konfeksiyon Anonim Şirketi ile işbaşı eğitim programları açılmıştır.
Ayrıca farklı sektörlerde faaliyet gösteren SÜTAŞSüt Ürünleri A.Ş.,Borsan Isı Sistemleri Üretim ve Pazarlama A.Ş. İnova Hastanesi Sağlık Hizmetleri San. ve Tic.A.Ş. CappadociaPharma İlaç Tıbbi Ambalaj Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.  işbaşı eğitim programları ve MEGİP programları açılmıştır.
Yine ilimizde farklı sektörlerde ismini sayamadığımız firmalarla 28 kişilik işbaşı eğitim programları açılmış olup ilimizde toplamda Ocak ve Şubat ayında işbaşı eğitim programı, mesleki eğitim ve beceri geliştirme işbirliği protokolü (MEGİP), istihdam garantili kurslar ve toplum yararına programları ile toplamda 2.000 kişilik istihdam gerçekleştirilmiştir.” (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon