Aksaray’ı tüm Dünya’ya tanıtıyor

Aksaray’ı tüm Dünya’ya tanıtıyor

25 yıldır hediyecilik sektöründe faaliyet gösteren Doğuş Ofset Sahibi Ahmet Sefa, Aksaray’ın kültürel mekânlarının maketleri ile şehri tüm Dünyaya tanıtıyor.
Kurumsal ürünler başta olmak üzere hediyelik ürün satışı da gerçekleştirdiklerini aktaran Ahmet Sefa, “Kurumsal ürün olarak şehrimizin protokolüne ve protokol misafirlerine Aksaray’ın değerlerini anlatan hediyeler hazırlıyoruz. Bunun yanı sıra yurtdışından ve yurtiçinden şehrimizi gezmeye gelen turistlere de Aksaray’ı simgeleyen ürün satışları sağlıyoruz. Aynı zamanda matbaa ve dijital baskı işlemlerini de gerçekleştiriyoruz. Son 5 yıldır ağırlıklı olarak protokol ürünlerini satıyoruz, bu tarz ürünler yoğun talep görmeye başladı. Protokol ürünleri olarak; Eski tarihi camilerimizin, hanlarımızın, hamamlarımızın maketlerini yapıyoruz. Yerli ve yabancı turistler için turistik yerlerde satılabilecek Aksaray konulu magnetler hazırladık. Aksarayımızın kültürel yapılarını tanıtmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
“AKSARAYI HATIRLATACAK
 ÜRÜNLER YAPIYORUZ”
Aksaray’ın zenginliklerinin görüldükten sonra hatırlanması, unutulmaması gerektiğini ifade eden Ahmet Sefa ; “ Yunus Emre, Somuncu Baba ve Taptuk Emre gibi değerlerimizin tüm Dünya’ya tanıtılması için elimizden geleni yapıyoruz. Aksaray’ı hatırlatacak, anımsatacak bütün ürünleri Dünya’nın her yerine ulaştırıyoruz. Yurtdışında yaşayan, evinin bir köşesinde Aksaray’ı anımsatacak değerleri görmek isteyen herkese yardımcı oluyoruz. Ürünlerimizin herkes tarafından büyük ölçüde beğeni toplaması bizi mutlu ediyor” diye konuştu.
 “GURBETÇİLERİMİZİN ÖZLEMİNİ
 BİR NEBZE DE OLSA GİDERİYORUZ”
Aksaraylı olup yurtdışında yaşayan gurbetçilerin telefon ve sosyal medya aracılığıyla kendisine ulaşarak ürün siparişi verdiklerini aktaran Sefa “Özellikle yaz aylarında gurbetçi vatandaşlarımız işletmemizi bizzat ziyaret ediyorlar ve ürünlere hayran kalıyorlar. Kış aylarında ise telefon ve sosyal medya üzerinden ulaşıp sipariş veriyorlar. Geçtiğimiz günlerde gurbetçi bir kardeşimiz işletmemize geldi ve ‘Keşke uçakla değil arabayla gelseydim buranın yarısını götürürdüm, çünkü gurbetçilerimiz bu tarz şeylere hasret kalıyor’ şeklinde konuştu. Ürün yelpazemiz oldukça geniş, nakış işlemeli Osmanlı bayrağımız var, Türk Bayrağımız var. Hiyeroglif sanatının güzel örnekleri var” ifadelerini kullandı.
 
“VATANDAŞ HAYAL
 ETSİN BİZ YAPALIM”
Yaptıkları işte istekli olduklarını ve yaparken zevk duyduklarına değinen Ahmet Sefa:“ Vatandaşlarımız istedikleri ürünleri bizlere anlatsın biz en güzel şekilde, hayallerine en yakın şekilde bir çalışma ortaya çıkarırız. Bazı ürünlerin çizimi zor olduğu için yapımı haftalar, aylar sürebiliyor. Bu mesleği Aksaray’da ve İç Anadolu’da yapan çok sayıda kişi yok. Aksaray’da tek, İç Anadolu’da sayılı bir mesleğe sahibiz” şeklinde konuştu. Foto-Haber: Ali FURAT

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı