‘Aksaray’ın gönüllü elçisi olacağız’

‘Aksaray’ın gönüllü  elçisi olacağız’

CHP Aksaray İl Örgütü CHP’li milletvekillerinin katılımıyla basın açıklaması düzenledi.  Aksaray’ın sorunlarını dinlemek üzere Aksaray’a gelen CHP Esnaf Masası Milletvekilleri Kadim Durmaz, Nurhayat Altacı Kayışoğlu ve Burcu Köksal 2 günlük Aksaray programlarında sivil toplum kuruluşu temsilcileri, vatandaşlar ve esnaf ile bir araya geldi. Basın mensuplarını da ziyaret eden heyet gün sonunda Aksaray’ın sorunlarını dile getirdikleri bir basın açıklaması düzenledi.
Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal Aksaray’da ikinci kez çalışmalara katıldığını belirterek başladığı konuşmasında “Aksaray’a 2 hafta önce 20 vekil arkadaşımla gelmiştim o zaman da iki gün boyunca Aksaray merkez ilçe ve köylerde yoğun çalıştık hemşerilerimizi dinledik, sorunlarının çözümü için TBMM de mücadele edeceğimizi söyledik. Esnaf masası olarak 2 gündür Aksaray’da çalışma yürütüyoruz. Aksaraylı hemşerilerimiz dertlerini anlatıyorlar. En büyük sorun her seçim dönemi söz verilen demiryolu projesi. Bir an önce demir yoluna kavuşmak istiyorlar. İç ticaret açısından önemli olduğunu ifade ediyorlar. Nüfusunun yüzde 80’inin geçim kaynağı tarım ve hayvancılığa dayalı bu kentin sulama sıkıntısı yüzünden tarım ve hayvancılıkta da sorun yaşanıyor. Her seçimde sulu tarım sözü verildiği ama yerine getirilmediğini dile getiriyorlar. Pandemi esnafı orta direği etkilemiş durumda bununla ilgili gözlemlerimiz oldu. Kaderlerine terk edildiklerini ifade ediyorlar. STK temsilcileriyle görüştük. TBMM’de takip edeceğiz. Aksaray’ın CHP milletvekili yok ama hepimiz CHP milletvekili olarak Aksaray’ın vekilleri olarak takip edeceğiz” diye konuştu.
Tokat Milletvekili Kadim Durmaz Aksaray’ın Anadolu mirası kadim bir kent olduğuna dikkat çektiği konuşmasında “Anadolu’nun hazinesi kentteyiz. Tarihi dokuların ülkemizde tanıtımının yapılıp Aksaray’ın hak ettiği payı alamadığını gördük. Bunlardan bir örneği olan yapının önündeyiz. Konya Anıtlar Kuruluna il başkan yardımcımız konuyla ilgili başvurdu. Geçmişi geleceğe bağlayan bu varlıklara sahip çıkarak, bu kentleri tanıtabiliriz. Ihlara dendiğinde herkesin aklına Nevşehir geliyor. Bu bizim de eksikliğimiz. Öğrendik ki Aksaray’daymış Ihlara’nın kalbi. Tanıtım, temsil sorunlarının çözümü noktasında Aksaray’ın gönüllü elçisi olacağımızın sözünü verdik” şeklinde konuştu. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı