‘Aksaray’ın kadim birikimini bilimsel disiplin içinde çalışıyoruz’

‘Aksaray’ın kadim birikimini bilimsel disiplin içinde çalışıyoruz’

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, şehrin tarihi değerlerinin korunması, daha geniş bir kitle tarafından bilinmesi ve akademik olarak tartışılabilmesi adına önemli adımlar attıklarını söyledi.

Konya Vakıflar Bölge Müdürü Nurullah Osmanlı, Rektör Şahin’i ziyaret etti. Üniversitelerin, bulundukları şehrin tarihi değerlerini ve medeniyet birikimini geliştiren kurumlar olduğunu dile getiren Rektör Şahin, “ASÜ’de de bu kapsamda önemli çalışmalar yapılıyor. Aksaray Sempozyumu, e-Aksaray Ansiklopedisi, şehrin değerlerini yansıtan belgesel çalışmaları, konferanslar, geziler… Aksaray’ın kadim birikimini bilimsel bir disiplin içinde çalışıyoruz. Bu faaliyetler tarihi değerlerin korunması, farklı kitlelerce tanınması ve nesiller arası aktarılması bakımından çok önemli. Biz, bu hususta yapılan faaliyetlere sunulan her katkıyı kıymetli buluyoruz” dedi.  

Yapılan kısa açıklamanın ardından ziyaret, kurumlar arası yürütülen çalışmaların son durumuna dair fikir alışıverişi ile sürdü. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası