‘Alt yapıda kalıcı çözümler üretiyoruz’

‘Alt yapıda kalıcı çözümler üretiyoruz’

Şehrin her noktasında alt yapı alanında yatırımlar yapmaya devam eden Aksaray Belediyesi ekipleri geçtiğimiz günlerde Tatar Sokak civarında yağmur suyu şebeke hattı ve asbest boruların değişimi için çalışma başlatmıştı.
 Şehrin alt yapı sorunlarına kalıcı çözümler getirmek için çalışmalar yürüten Aksaray Belediyesi ekipleri, bugün Sağlık köyü yolunda kanalizasyon çalışması yaptı. Belediye ekipleri, Hürriyet Mahallesi Hürriyet Caddesi ve mevkiinde bulunan ömrünü tamamlamış; Asbest içme suyu hattı yerine günümüz teknolojisine uygun olan (225 -140 mm çaplarında) 3500 metre polietilen içme suyu hattı döşemesi için çalışma başlattı.
AMACIMIZ SORUNLARA
KALICI ÇÖZÜM BULMAK
Belediye Başkanı Evren Dinçer Aksaray Belediyesi tarafından son dönemlerde ağırlık verilen konulardan biri olan alt yapı konusunda değerlendirmelerde bulundu. Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Alt yapı konusu mesken, iş veya diğer amaçla kullanılan bina ve bölgeleri destekleyen kanalizasyon, yol, elektrik, su, gaz, telekomünikasyon ve arıtımdan oluşan yapı bütünüdür. Bizler de bir bölgede bir çalışma başlatırken alt yapıyı etkileyecek tüm konuları aynı çalışmanın içerisinde ele alıyoruz. Çalışma yaptığımız noktalarda ilerleyen süreçte başka sorunlar çıkmaması için kapsamlı çalışmalar yapıyoruz. Alt yapıyı etkileyebilecek tüm konuları kalıcı olarak çözüme kavuşturmadan yol, kaldırım veya orta refüj gibi konulara başlamıyoruz. Amacımız sorunlara kalıcı olarak çözüm bularak hem vatandaşlarımıza çalışma yapılan noktada bir daha gürültü ve görüntü kirliliği yaşatmamak hem de kaynaklarımızı en ekonomik şekilde kullanabilmektir. Şehrimiz hızla gelişen ve büyüyen bir şehir bu büyüme ve gelişmeleri göz önünde bulundurarak gece gündüz demeden ekiplerimizle birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı