Altınsoy, “Şanlı tarihimize yeni sayfa daha ekleyeceğiz”

Altınsoy, “Şanlı tarihimize  yeni sayfa daha ekleyeceğiz”


 
Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna gerçekleştirilen ‘Barış Pınarı Harekâtı’ hakkında açıklamada bulunan AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Biz sabrettik, mücadele ettik, sonunda kendi göbeğimizi kendimiz kesmekten başka çaremiz kalmadı. İnşallah ‘Barış Pınarı Harekâtı’yla şanlı tarihimize yeni bir sayfa daha ekleyeceğiz” dedi.


 
Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna gerçekleştirilen ‘Barış Pınarı Harekâtı’ hakkında açıklamada bulunan AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Biz sabrettik, mücadele ettik, sonunda kendi göbeğimizi kendimiz kesmekten başka çaremiz kalmadı. İnşallah ‘Barış Pınarı Harekâtı’yla şanlı tarihimize yeni bir sayfa daha ekleyeceğiz” dedi.
 
PKK’yı destekleyip büyüterek Türkiye’nin üstüne salındığına dikkat çeken AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Türkiye’nin dizleri üstüne çökeceğini sandılar ama başaramadılar. Tehditleri kaynağında kurutmak üzere harekete geçtik. Son 4 yılda 7 bin 500 sınırlar içinde toplam 16 bin teröristi etkisiz hale getirdik. Şimdi de Fırat’ın doğusunda başarıya ulaşacağına inandığımız Barış Pınarı Harekâtı’nı başlattık. Türkiye’nin yaptığı diğer operasyonlar gibi amaç Suriye’nin toprak bütünlüğüne katkıda bulunmak. Şu anda DEAŞ’a PKK’ya YPG’ye karşı bu mücadeleyi tüm onurumuzla sürdürüyoruz”
 
İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Suriye toprakları üzerinde onlarca yabancı gücün adeta cirit attığı bir dönemde Türkiye’nin terör yapılanmasını engellemek için başlattığı bu harekâta yönelik eleştirileri asla kabul etmiyoruz” diye konuştu.
 
Tek amaçlarının Suriye’yi işgale çalışan ve Türkiye’nin huzur ve güvenliğine karşı tehlike oluşturan DEAŞ, YPG, PYD gibi terör örgütleriyle olduğunu belirten İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Kürt kardeşlerimizle sorunumuz yok. Ülkemizde 3,6 milyon Suriyeli sığınmacı var. Bizim operasyonumuzu bir işgal hareketi diye nitelendirmeye çalışırlar ise kapıları açarız 3,6 milyon mülteciyi göndeririz. Bizim sınır ötesi harekâtın altında güneyimizde terör devletini engellemek var. Biz buna çalışıyoruz ve fırsat veremeyiz” diye konuştu.
 
Türkiye’nin sonuna kadar sabrettiğini kaydeden İl Başkanı Altınsoy, “Sonunda kendi göbeğimizi kendimizin kesmesinden çarenin kalmadığını gördük. Barış Pınarı Harekâtı, Tel Abyad ve Resulayn bölgesinde devam ediyor. Harekat başladığı saatten şu ana kadar 109 terörist öldürüldü. Terör örgütü yandaşları Türkiye sivilleri bombalıyor diye ayağa kalktılar. Bombayı atan kendileri olduğunu çok iyi biliyoruz. Sırtını PKK, Ypg’ye dayayanların, ordumuzu işgal gücü olarak göstermeleri asla kabul edilemez. Bu edepsizliktir. İşgal varsa o sizin maharetinizdir. Siz bulunduğunuz yerlerde binaları tünellerle açmak suretiyle oralarda sorgulama hücreleri kuracak kadar alçaksınız. Türkiye’de bu tür yerleriniz kalmayınca Suriye’de tüneller açtınız. Allah’ın izni ile oraları da başlarına yıkacağız. İnşallah ‘Barış Pınarı Harekâtı’yla şanlı tarihimize yeni bir sayfa daha ekleyeceğiz” (Haber Merkezi)
                                              

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı