Altınsoy: ‘Yeni bir İstiklal harbindeyiz'

Altınsoy: ‘Yeni bir İstiklal harbindeyiz

Bugün Türkiye üzerinde oynanan oyunlar karşısında eski Türkiye’nin dayanamayacağını ve çok büyük felaketleri bir biri ardına yaşamış olacağına işaret eden AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Şayet bugün boynumuzda esaret zinciriyle, hâlimize ağlıyor durumda değilsek bunu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve onun yanında duran milletimize borçluyuz” dedi.
 
Birilerinin hâlâ Türkiye’nin varoluş karşısında verdiği büyük mücadelenin farkında olmadığını dile getiren İl Başkanı Altınsoy, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’yi; Suriye gibi, Irak gibi, Libya gibi yapabileceklerini sananlara cevabımızı, inlerine girerek güvendikleri dağları başlarına yıkarak verdik. Eğer ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar karşısında eski Türkiye refleksleriyle hareket etseydik, çok büyük bir felaketi yaşıyor olurduk. Şayet bugün boynumuzda esaret zinciriyle, yıkıntıların karşısında hâlimize ağlıyor durumda değilsek bunu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, milletimizle birlikte ortaya koyduğumuz o büyük direniş ve yeniden şahlanış iradesine borçluyuz. Her ne kadar birileri hâlâ Türkiye’nin verdiği bu büyük mücadelenin farkında değilse de milletimiz olup biteni görüyor ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyor. Bugün Türkiye yeni bir İstiklal Harbi veriyor ve hamdolsun zafere doğru adım adım yürüyor.”
 
Türkiye sınırlarını teröristlerden arındırmak için Barış Pınarı Harekâtı’na ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Başkan Altınsoy, “Harekâta başladığımızda, hem bölgede etkinlik gösteren güçler hem de genel olarak dünya kamuoyunda bir şaşkınlık hâli belirdi. Türkiye’nin söylediğini yapacak güce, iradeye, kararlılığa ve imkâna sahip bir ülke olduğunun hâlâ yeterince kabul edilemediği anlaşılıyor. Tabii biz kimin ne dediğine değil, ülkemizin neye ihtiyacı olduğuna bakıyoruz. Sınırlarımızı teröristlerden arındırmak ve ülkemizdeki Suriyelilerin geri dönüşünü sağlamak için bu harekâta ihtiyacımız vardı, yaptık” şeklinde konuştu.
 
Ermeni soykırımı ile ilgili kabul edilen tasarının Türkiye için yok hükmünde olduğunu vurgulayan İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Onlar önce kanla, zulümle, işkenceyle dolu kendi tarihlerine baksınlar. Bizim için bu sözde karar, daha önce çeşitli ülkelerin parlamentolarında atılan benzer adımlar gibi, hiçbir hükmü yoktur. Ayrıca Temsilciler Meclisinde kabul edilen diğer tasarı ise, Barış Pınarı Harekâtı bahanesiyle ve saçma iddialarla Cumhurbaşkanımızın şahsına, ailesine ve bakanlarımıza yaptırım uygulanması talebiyle ilgili. FETÖ’nün yıllarca piyasada dolaştırdığı iddialara dayandırılan ve hiçbir tutar tarafı olmayan bu tasarıyı da şiddetle reddediyoruz”  dedi. (Haber Merkezi)
               

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı