Amaç afetlere hazır olmak

Amaç afetlere hazır olmak

İnsani Yardım Vakfı (İHH) 6. Bölge Arama Kurtarma ekipleri, Selime ve Ihlara Vadisinde iki günlük tatbikat yaptı. Kayseri, Ankara, Konya, Kırşehir, Nevşehir, Niğde ve Aksaray'dan 40 gönüllünün katıldığı tatbikatın oldukça verimli geçtiği bildirildi. Tatbikatta ipler, düğümler, iniş teknikleri, emniyet noktaları oluşturma, güvenli iniş, emniyet noktaları, makaralar, havai hat kurulumu, uçurumdan yaralı alma, az eğimli arazide sedye ile yaralı alma konularında eğitim ve uygulama yapıldı.
EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR
Aksaray İHH Arama Kurtarma Birimi Başkanı Vedat Dirican, pandemi kuralları doğrultusunda eğitimlere devam ettiklerini ifade etti. Amaçlarının olası afetlere ve kazalara etkin şekilde müdahale ederek, insanlara faydalı olmak olduğunu belirten Dirican, daha fazla gönüllü ile arama kurtarma alanında kendilerini geliştirmeye gayret ettiklerini söyledi.
Dirican, etkinliğe katılan gönüllülerin çoğunluğunun yakın zamanda gerçekleşen yangın ve sel felaketlerine müdahalede aktif rol aldıklarını hatırlattı. Her şeyi devletimizin kurumlarından beklemenin doğru olmadığını vurgulayan Dirican, daha fazla gönüllü ile ülkemizin iyiliği için birçok alanda insani yardım çalışmalarına katılmanın önemine değinerek herkesi kendi bilgi ve becerileri doğrultusunda gönüllü olmaya davet etti. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı