​Anız yakan geleceğini yakar

​Anız yakan geleceğini yakar


2019 yılı Anız Yangınlarının Önlenmesi ile ilgili Valilik Genelgesi ile anız yangınlarının önlenmesi noktasında çalışmalar yapılıyor.


2019 yılı Anız Yangınlarının Önlenmesi ile ilgili Valilik Genelgesi ile anız yangınlarının önlenmesi noktasında çalışmalar yapılıyor. Bu bağlamdan Aksaray Valiliğinin himayesinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, AFAD, Aksaray Belediyesi ve Aksaray Ziraat Odası Başkanlığı ortak çalışmaları ile hazırlanan eylem planı, genelge, afiş ve bakanlığımıza ait kamu spotu hakkında Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde değerlendirme toplantısı yapıldı.   
Toplantıda yapılan açıklamada; “Bu genelge ile tarımsal üretimin ana kaynağı olan toprağın biyolojik, kimyasal,  fiziksel yapısının ve çevrenin korunarak, doğal denge içerisinde toprağın verimliliğini sürdürülebilirliği için gerekli önlemleri almak, hububat tarımında hasadı takiben toprağın yapısına ve çevreye vereceği zarar göz önüne alınarak, anız yakılmasının önlenmesi için alternatif tedbirlerle ilgili olarak teknik elemanların, çiftçilerin eğitilmesini ve kamuoyunun bilgilendirilmesi hedefleniyor.”denildi.  (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı