Anlamlı sergi

Anlamlı sergi

“ÇOCUKLAR İÇİN ATILACAK HER ADIM ÜLKEMİZİN BEKASI İÇİN ATILMIŞ BİR ADIMDIR”
 

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Emin Kılıç başkanlığında İnsan Hakları Birim Başkanlığı tarafından, “Dünya Çocuk Hakları Günü” münasebetiyle fotoğraf sergisi gerçekleştirildi.
 
Aksaray Kültür merkezinde organize edilen fotoğraf sergisi hakkında açıklamalarda bulunan Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Emin Kılıç, “Dünya genelinde çocukların karşı karşıya kaldıkları hak ihlallerini gündeme taşımak amacıyla özellikle savaş ve yoksulluğun hüküm sürdüğü coğrafyalarda yaşam mücadelesi veren çocukları korumak ve koşullarını iyileştirmek için 20 Kasım 1989 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu “Çocuk Haklarına Dair Sözleşme”yi imzalamış ve o tarihten bugüne 20 Kasım “Dünya Çocuk Hakları Günü” olarak kutlanmaktadır. Çocuklar doğuyor, büyüyor, öğreniyor ve yaşları nedeniyle daha fazla korunmaya ihtiyaç duyuyorlar. Bugün dünya üzerinde yaşanan tüm dramlardan, savaşlardan, zulümlerden, açlıktan ve yoksulluktan maalesef ki en çok çocuklarımız etkileniyor, en çok çocuklarımız zarar görüyor. Dünyanın bir bölümü çocukların eğitim imkânı sağlamak için uğraşırken diğer bölümünde hain terör örgütlerinin saldırılarında kundaktaki bebekler şehit düşüyor. Barış ve huzuru bozmaya yönelik bombalı ve silahlı saldırılarla güvenlik güçlerinin yanı sıra sivilleri de hedef alan, bebek, çocuk, genç, kadın, yaşlı çok sayıda kişiyi katleden terör örgütlerinin çocuk katliamları hafızalardan silinmeyecek izler bıraktı. Çok değil birkaç sene önce Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde 11 aylık Bedirhan bebek şehit edildi. Teröristler, Trabzon’da Ağustos 2017’de evden erzak çalan teröristlerin yerini güvenlik güçlerine gösterirken 16 yaşındaki Eren Bülbül’ü şehit ettiler. Dünya Çocuk Hakları Günü çocuk haklarının geliştirilmesi, çocuk istismarının engellenmesi, çocukların geleceği adına yapılacak yatırımların ele alınması için önemli bir gündür. Biliyoruz ki çocuklar için atılmış ve atılacak her adım aslında ülkemizin bekası için atılmış bir adımdır. Her çocuğun güvende olduğu, okula gidebildiği ve potansiyellerini gerçekleştirebileceği bir dünya inşa etmeye için tüm devletlerin, uluslararası örgütlerin kolektif çalışmasına ihtiyaç vardır. Yaklaşık 30 yıl önce neredeyse tüm dünya ülkeleri tarafından kabul edilen Çocuk Hakları Bildirgesi ile uluslararası örgütlerden devletlere, devletlerden bireylere herkese büyük görev düşüyor. Bizler, mazlumların, masumların yanında olmayı ilke edinmiş, merhamet ve şefkat üzerine temellenmiş bir kültür ve medeniyetin mirasçıları olarak, imkânlarımız ölçüsünde ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor; dünyanın neresinde olursa olsun, çocukların gözyaşlarının dindirilmesi için özel bir gayret gösteriyoruz. İnanıyoruz ki çocuklarımız, eğitim, sağlık, sosyal güvenlik alanında gerçekleştirdiğimiz reformlar ile gösterdiğimiz hassasiyet dolayısıyla, ileride çok daha güzel, çok daha huzurlu bir Türkiye'de yaşayacaklardır. AK Parti’nin gençleri olarak tüm gayretimiz onlara daha güzel ve güvenli bir gelecek kurmak için. Bu inançla Dünya Çocuk Hakları Günü'nü kutluyor, çocuklarımıza huzurlu, mutlu, aydınlık bir gelecek diliyor, dünyanın bütün çocuklarını sevgiyle selamlıyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı