Anne sütü, bebek ve çocuk sağlığı anlatıldı

Anne sütü, bebek ve  çocuk sağlığı anlatıldı


Ülke genelinde çocuklara yönelik birçok koruyucu ve geliştirici etkinlik yürütülüyor. 


Ülke genelinde çocuklara yönelik birçok koruyucu ve geliştirici etkinlik yürütülüyor.  Sağlık alanındaki bu tür etkinlikler temel olarak Sağlık Bakanlığı bünyesinde veya eşgüdümünde gerçekleştiriliyor. Yürütülen çalışmalardaki ortak hedef ise sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi olarak belirtiliyor. .
Bu kapsamda Aksaray’da bebek ve çocuk sağlığına yönelik olarak hatalı anne sütü uygulamalarının önlenmesi, emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesine yönelik olarak yürütülen “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları” programı yapıldı.  Program çerçevesinde hastaneler “Başarılı Emzirmede On Adım” ve "Bebek Formüllerinin Pazarlanmasına Dair Uluslararası Yasa" çerçevesinde değerlendirilerek, başarılı uygulamalar yapan hastaneler “Bebek Dostu Hastane” unvanı ile ödüllendirilecek. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı