Anne ve anne adaylarına bir çok konuda ışık tutacak

Anne ve anne adaylarına bir çok konuda ışık tutacak

EMZİRME DANIŞMANLIĞI VE RELAKTASYON ÜNİTESİ HİZMETE GİRDİ

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Emzirme Danışmanlığı ve Relaktasyon Ünitesi hizmete girdi.
Anne sütü çok kıymetli ve yeri doldurulamaz bir hazinedir. Anne sütü ile beslenmek tüm bebeklerin en doğal hakkıdır. Günümüzde çeşitli sebeplerle formül mama kullanımının arttığı,  adeta doğallaştığı görülmektedir. Bu koşullarda emzirmeyi destekleyerek anne sütünün üstünlüğünü ve tartışılmaz faydalarını anlatabilmek adına Emzirme Danışmanlığı ve Relaktasyon Ünitesi, birçok konuda anne ve anne adaylarına ışık tutuyor.

Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzm. Dr. İzzet Erdal; “Sütü azalan veya kesilen annelerin sütünü getirmek ya da artırmak için merkezde destek sağladıklarını dile getirdi. Yapılan çalışmalarda anne sütü ile beslenen bebeklerin zekâ seviyeleri formül mama ve diğer yöntemlerle beslenen bebeklere oranlarla daha yüksek bulunmuştur. Obezite gibi pek çok hastalığı beraberinde getiren sorunların, emziren anne bebeklerinde görülme sıklığı oldukça düşüktür.  Sindirim sorunları, kabızlık, gaz problemleri anne sütü alan bebeklerde formül mama alan bebeklerden belirgin şekilde azdır. Emziren anne meme kanserinden korunmuş olur. Mucizevi etkileri hala araştırılmakta olan ve her gün yeni bir üstünlüğü tespit edilen anne sütünün yerine aynı özellikte başka bir seçenek koymak mümkün değildir. Bu sebeple Eğitim ve Araştırma Hastanemize, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Prof. Dr. Songül Yalçın’ın desteğiyle birlikte bu birimi kurmuş olduk. Anne ve Anne adaylarını bekliyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı