Arı; ‘Hayatta karşılığı olan kurslar açıyoruz’

Arı; ‘Hayatta karşılığı  olan kurslar açıyoruz’


Aksaray Halk Eğitim Merkezi Müdürü Azmi Arı, açtıkları kurslarla kişileri meslek sahibi yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Hayatta karşılığı olan ve insanlara iş hayatında fayda sağlayacak kurslar açmanın gayretinde olduklarını ifade eden Arı, gazeteniz Egemen’e yaptığı açıklamada; açılan bu kurslarla ilgili bilgiler verdi. Arı; “Kurslarımıza ilgi her geçen yıl artarak devam ediyor. 2018 yılında 18 bin kişi kurslara katılırken bunlardan 12 bin kişi belgelerini aldı.
2019 yılında yeni kurslarımız var. 11 Şubat itibari ile başlayan kurslarımızda, biçki dikiş, el sanatları, aşçı yardımcısı ve çırağı, çinicilik, yabancı dil kursları, kuaförlük, bilgisayarcılık gibi birçok dalda eğitim veriyoruz. Bunun yanında okuma yazma kurslarında yeterli gördüğümüz öğrencilere belge veriyoruz. Bu belgeleri ilkokul diploması gibi kullanabiliyorlar. Bunun yanında tarım ve hayvancılık konusunda da tarım il müdürlüğü ve ziraat odası ile birlikte kurlar açıyoruz. Biz her kurum, kuruluş ve sivil toplam örgütleri ile ortak projeler üretiyoruz.
Bizim amacımız hayat boyu öğrenmeyi sağlamak. Bu manada müdürlüğümüz bünyesinde insanlara hayat soyu fayda sağlayacak 3 bin 200 farklı kurs var.
Bu kurslardan faydalanmak isteyen vatandaşlarımız bize başvuruda bulunuyor. Biz ön kayıtları yapıyoruz ve aynı kurstan 12 kişilik talep olması durumunda da kursumuzu açıyoruz.”dedi.
ÜNİVERSİTE HAZIRLIK KURSLARINA YOĞUN İLGİ
Üniversite sınavına hazırlanan gençlere yönelik hazırlık kurslarının da olduğunu belirten Arı; " Bu yıl kayıtlı 260 öğrencimiz var. İkinci dönem kursları ise 20 Şubat’ta başlayacak. Şu anda kayıtlarımız sürüyor ve yoğun bir talep var. Bunun dışında açık lise ile açık ortaokul öğrencilerinin eğitim süreçleri de bizim takibimizde. İlimizde 11 bine yakın açıktan lise okuyan öğrencimiz var. 3 binde açıktan okuyan ortaokul öğrencimiz var." diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon