​Armutlu köyü Afrika'da bir su kuyusu açtıracak

​Armutlu köyü Afrika


Yazın sıcaklığını hissettirdiği şu günlerde, susuzluk ve açlık imtihanını en ağır şekilde yaşayan Afrikalı insanlar unutulmadı. Armutlu Köyü Merkez Camii İmamı Mustafa Karmaz önderliğinde başlatılan İnsani ve vicdani duyarlılık çalışması köy halkı tarafından kabul görmüş ve on gün gibi kısa bir sürede bir su kuyusu açtırma bedeli tedarik edildi.Yazın sıcaklığını hissettirdiği şu günlerde, susuzluk ve açlık imtihanını en ağır şekilde yaşayan Afrikalı insanlar unutulmadı. Armutlu Köyü Merkez Camii İmamı Mustafa Karmaz önderliğinde başlatılan İnsani ve vicdani duyarlılık çalışması köy halkı tarafından kabul görmüş ve on gün gibi kısa bir sürede bir su kuyusu açtırma bedeli tedarik edildi.
Köy halkının talebi doğrultusunda Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği vasıtasıyla açtırılmak istenen su kuyusu için İHH İl Başkanı Önder ÖZKAN köye davet edildi. Davete icabet eden Özkan, köy halkına Su Kuyusu Projesi hakkında detaylı bilgi aktardı. Makbuz karşılığı teslim edilen bağış için Afrikalı mağdur milyonlar adına teşekkür eden Özkan, su kuyusunun 6-12 aylık süre içinde tamamlanacağını ve bu süre zarfında kuyunun açılış videosu ile çerçevelenmiş bir hatıra fotoğrafının Armutlu Köyü'ne gönderileceğini belirtti. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon