Aşık Molla konferans salonu açıldı

Aşık Molla konferans salonu açıldı


Aksaraylı şair ve ozanımız Merhum Mehmet Akça’nın (Âşık Molla) adının Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi Konferans Salonuna verilmesi dolayısıyla düzenlenen tören, Vali Ali Mantı’nın katılımıyla gerçekleşti.


Aksaraylı şair ve ozanımız Merhum Mehmet Akça’nın (Âşık Molla) adının Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi Konferans Salonuna verilmesi dolayısıyla düzenlenen tören, Vali Ali Mantı’nın katılımıyla gerçekleşti.
Aksaray Güzel Sanatlar Lisesinde düzenlenen törene Vali Yardımcısı Mustafa Türkcan, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Jandarma Komutanı Fuat Anık, Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Çelik, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, 2019 Yılı Aşık Molla Kutlama Heyeti Başkanı Abdulkadir Ay, Akça’nın eşi Güllü kızı Nazmiye Akça, öğretmenler ve Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri katıldı.
Tören Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi Âşık Molla Konferans Salonu açılışı ile başladı.  İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören devamında Merhum Mehmet Akça (Âşık Molla) ile ilgili kısa belgesel gösterimi yapıldı. Akça tarafından yazılan ve TRT repertuarına şarkı olarak kaydedilen eserler Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından seslendirildi.
Tören de ayrıca Aksaraylı şair ve ozanımız Merhum Mehmet Akça (Âşık Molla) için düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Törende Aşık Molla şiir yarışmasında 1’inci olan 15 Temmuz Ortaokulu öğrencisi Nazmi Kozan, 2’inci Piri Mehmet Paşa Ortaokulu öğrencisi Nisanur Eroğlu, 3’üncü Özel Ak İrfan Ortaokulu öğrencisi İsmet Uğur Doğan, Mansiyon ödülü Armutlu Ortaokulu öğrencisi Yezdağ Uslu’ya yine Aşık Molla Kompozisyon yarışmasında 1’inci Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Büşra Ata, 2’inci Osman Gazi Anadolu Lisesi Öğrencisi Kiraz Canbulut, 3’üncü Aksaray Merkez Anadolu Lisesi öğrencisi Candan Kaya, Mansiyon ödülü ise Şehit Ali Er Anadolu Lisesi öğrencisi Nur Cavlak’a ödülleri ve plaketlerinin Vali Ali Mantı tarafından verilmesiyle sona erdi.
Okul öğrencileri ile görüşen Vali Ali Mantı açılışı yapılan salonun hayırlı olması dileğinde bulundu. Aksaray’da 2019 yılı Âşık Molla yılı Kutlama Heyeti Başkanı Abdulkadir Ay ve katılımcılara da teşekkür etti. (Haber Merkezi)
 
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı