‘Asla pes etmeyin’

‘Asla pes etmeyin’

Pandemi dönemi birçok sektörü etkilediği gibi eğitim sektörünü de etkilemeye devam ediyor.  Uzun zamandır evlerinde kalan öğrenciler örgün eğitimden muaf kaldığı için sınav kaygısı yaşıyor.
16 Mart 2020 tarihinde eğitime ara verildiği günden beri öğrencilerin durumunun sürekli belirsiz olarak devam ettiğini söyleyen Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik öğretmeni Ahmet İçel, “Pandemiden en çok zararı öğrenciler aldı. Özellikle geçtiğimiz yıl müfredatta değişiklik ardından sınavların ertelenmesi ve tekrar öne alınması gibi birçok evreden geçti öğrenciler. Bu yıl da yine pandemiye yenik düştü eğitim. Öğrenciler online ders işlemek zorunda kaldı, kurslar bir açıldı bir kapatıldı ve olan yine öğrenciye oldu” dedi.
Öğrencilerin hedefindeki bölüme ve üniversiteye kavuşmasının ortak noktasının asla pes etmemekten geçtiğini belirten İçel, “Zorlu ve sancılı bir süreç geçiriyoruz dünya olarak ama öğrencilerin yapmaları gereken şey bahane üretmekten ziyade çalışmak olmalı… Hayatımızın her aşamasında farklı engellerle karşılaşıyoruz, şuan da öğrencilerin yaşadığı durumda tam olarak bu diyebiliriz. Önemli olan bu engele karşı nasıl bir duruş sergileyeceğimiz ve nasıl mücadele vereceğimiz. Ben bırakıyorum deyip bir kenara çekilmek mi yoksa sonuna kadar mücadele etmek mi? Her ne kadar eve kapanıp kalsak da bu süreçte aslında internet sayesinde dünya ayaklarımızın altında bunu faydalı bir şekilde kullanıp güzel sonuçlar elde etmek de öğrencilerimizin elinde sosyal medya üzerinde zaman öldürmekte bence her ne olursa olsun önemli olan bu ayrımı yapabilmek” diye konuştu. Foto-Haber: Lamia SÜNE

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı