Atatürk Anadolu Lisesi Erasmus Projesine ev sahipliği yaptı

Atatürk Anadolu Lisesi  Erasmus Projesine  ev sahipliği yaptı

Aksaray’da Atatürk Anadolu Lisesi, Erasmus+ projesi kapsamında Letonya, Litvanya ve İtalya’dan gelen öğretmen ve öğrencilerin katıldığı ‘Yaparak Yaşayarak Öğrenme’ isimli projeye ev sahipliği yaptı.


Aksaray’da Atatürk Anadolu Lisesi, Erasmus+ projesi kapsamında Letonya, Litvanya ve İtalya’dan gelen öğretmen ve öğrencilerin katıldığı ‘Yaparak Yaşayarak Öğrenme’ isimli projeye ev sahipliği yaptı.
Aksaray’da Atatürk Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ve Dış İşleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nca kabul edilen Yaparak Yaşayarak Öğrenme isimli Erasmus+ Okul Ortaklıkları Projesi toplantısı, Letonya, Litvanya ve İtalya’dan gelen öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla Atatürk Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.
Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Hızır Faruk Maraşlıoğlu, yaptığı açıklamada, projenin ana konusu olan STEM eğitiminin, fen, teknoloji, mühendislik ve matematik gibi dört önemli disiplinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan bir öğretim modelinin okullarda uygulanmasını amaçladığını söyledi.
STEM programının fen teknolojileri, mühendislik ve matematik alanlarında yetkin bireyler yetiştirmeyi hedeflediğini belirten Maraşlıoğlu, “Stem programı, öğrencilere günlük yaşamda problemlerle başa çıkmanın da bir matematiği olduğunu anlatıyor. Proje öğrencilerin karşılaşacakları çeşitli süreçlerdeki problemlere yeni çözümler üretme seçenekleri sunarak, farklı düşünmelerini sağlıyor” dedi.
Proje kapsamında Letonya, Litvanya ve İtalya’dan gelen öğrenci ve öğretmenlere Aksaray ve çevresini de tanıttıklarını kaydeden Maraşlıoğlu, şunları ifade etti;
“Proje çerçevesinde okulumuz dışında Aksaray’daki farklı okul ve merkezlerde de incelemelerde bulunduk. Konya’da bilim merkezinde çalışma gerçekleştirirken, Kelebek Vadisi’ni tanıtma imkanı bulduk. Aksaray’da Ihlara Vadisi, Saratlı yeraltı şehri, Hasandağı ve Tuz Gölü’nü gezme imkanı bulan öğretmen ve öğrenciler, Kapadokya’da yeraltı şehri ve müze alanlarını gezerken, sıcak hava balonlarını izleme imkanı buldular.”
Maraşlıoğlu, Atatürk Anadolu Lisesi’nin yürüttüğü 3 farklı AB projesi ile bu alanda Türkiye’deki en aktif okullardan biri olduğunu sözlerine ekledi.
Proje İtalya, Letonya ve Litvanya’daki öğretmen ve öğrencilerin katılacağı toplantılarla devam edecek. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı