“Avukatlar önemli görevler üstlenmektedir”

“Avukatlar önemli  görevler üstlenmektedir”


Aksaray Valisi Ali Mantı 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Aksaray Valisi Ali Mantı 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Vali Ali Mantı; “Vatandaşlarımızı sahip olduğu haklar konusunda bilgilendiren, hakların korunmasında onlara yardımcı olan avukatlarımız, hukuksal ilişkilerin yürütülmesi ve yargılamada savunmayı temsil ederek önemli görevler üstlenmektedir.
Pozitif hukukun ayrılmaz bir parçası olan savunma hakkı ve ihtiyacı ile bu ihtiyaçtan doğan avukatlık mesleği, adalet mekanizmasının doğru işleyişi için çok gerekli hatta vazgeçilemez bir unsurdur.
 ‘Adalet Mülkün Temelidir’ sözünden hareketle, adaletin tecellisinde çok önemli ve ağır bir mesuliyet üstlenen, savunma hakkının uygulayıcısı ve çağdaş hukuk sistemimizin ayrılmaz parçası olan başta Aksaray Barosu Avukatları olmak üzere tüm avukatlarımızın ‘Avukatlar Gününü’ kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.” dedi. (Haber Merkezi)
 
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon