‘Ayasofya İslam'ındır ve öyle kalacaktır’

‘Ayasofya İslam

AKSARAY SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI PLATFORMU ‘AYASOFYA CAMİ’YE KARŞI YAPILAN SALDIRILARI KINIYORUZ’

Aksaray Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Ayasofya’nın açılması hakkında basında yer alan olumsuz haberlere karşı açıklamalarda bulundu.
Platform başkanı Eyüp Dağdaş, “Son günlerde ülkemizin geleceğine ve bizi biz yapan değerlerimize doğrudan veya dolaylı dil uzatanlara karşı açık ve net bir uyarı niteliğinde basın açıklaması için karşınızdayız” dedi.
Sivil Toplum Kuruluşları Platformu adına açıklamalarını devam ettiren Dağdaş “Bizler Müslümanız. Bizleri İslam topraklarında yaratan Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Yüzyıllardır İslam'la şeref bulmuş aziz milletimizin değerlerine her fırsatta saldırılmasından son derece rahatsız olduğumuz için buradayız. Son bir hafta içinde inancımıza saldırı olarak kabul ettiğimiz iki üzücü gelişmeyi sizlerle paylaşmak istiyoruz” diye konuştu.
‘DEĞERLERİMİZE YAPILAN
SALDIRILARIN KARŞISINDAYIZ’
Türbanı hedef alan ve ecdadımızın bize emaneti Ayasofya’nın ibadete açılmasına hedef alan söylemleri asla kabul etmeyeceklerini belirten Dağdaş, “Birincisi güzel ülkemizde dört kez bakanlık yapmış lakin inancımızla, kadim kültürümüzle hiçbir zaman barışık olmadığını son açıklamalarıyla daha da net anladığımız CHP eski milletvekili ve eski bakanlardan Fikri Sağların halkı kin ve nefrete teşvik eden "Türbanlı bir hâkimin karşısına çıktığım zaman adaleti yerine getireceği konusunda kuşkum var" şeklindeki talihsiz sözüdür. Diğeri ise Sözcü gazetesinin, 1 Ocak tarihli "2020'nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı" sürmanşetiyle, Ayasofya ile ilgili ecdadımızın kemiklerini sızlatacak düzeyde ve şanlı tarihimize saygısızlık niteliğindeki haberidir. Bu topraklar İslam inancı ekseninde, çok büyük bedeller ödenerek bizlere bırakıldı. Bu bağlamda, değerlerimize yapılan saldırıların her zaman karşısında olacağımızın bilinmesini isteriz. Kendi fikrinden olmayana yaşama hakkı tanımayan, her türlü şımarık ve kasıtlı çıkışların karşısında duracağımızı buradan duyuruyoruz. Her fırsatta çağdaşlıktan, modernleşmeden bahsedenlerin yıllardır bu aziz milleti oyaladıklarını, kandırdıklarını, kendi dönemlerinde yapmadıkları veya engel oldukları büyük projelerden biliyoruz” ifadelerini kullandı.
 
ARTIK YETER!
Dağdaş, “Son yıllardaki gelişmelerle dünyada sürekli kendinden bahsettiren, dosta güven, düşmana korku veren Türkiye'den rahatsız olanlar hatta ülkemizi siyaset adı altında dış mihraklara sürekli şikâyet edecek kadar düşenlere, kısaca devletimizi yoranlara sesleniyoruz. Artık Yeter! Bu Aziz Milletin Ayarlarıyla Oynamayın! Ayasofya İslam'ındır ve öyle kalacaktır. Türbanlı Hâkim de bu ülkenin bir vatandaşıdır ve Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşlarına sağladığı her haktan istifade edecektir. Son olarak şunu belirtmek isteriz: İslamiyet’e ve değerlerimize doğrudan veya dolaylı saldıranlar asla iflah olmayacaklardır. Bizler de Müslümanlar olarak tüm gücümüz ve imkânlarımızla bu tür zihniyetle mücadele edeceğimizi huzurlarınızda kamuoyuna ilan ediyoruz” dedi. (Haber Bülteni)
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı