Aydın, ‘İyi ve varlıklı günlere kavuşacağız’

Aydın, ‘İyi ve varlıklı  günlere kavuşacağız’

İYİ Parti İstişare Kurulu Üyesi Orhan Aydın, yaptığı yazılı açıklamada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ramazan ayının berekete, paylaşıma ve kardeşliğe vesile olmasını dilediğini söyleyen Aydın, uzun bir süreden beri bütün vatandaşların yaşadığı ekonomik sıkıntılara dikkat çekti. 

Hanelerdeki yoksullukla beraber, toplumun çok ciddi bir moral çöküntüsü içerisinde olduğunu ifade eden Aydın; “Köylü, çiftçi, işçi, memur, esnaf ve bütün ticaret erbabı çaresiz durumdadır. Emekliler, kadınlar, hane reisleri, işsiz insanlarımız ve üniversite öğrencilerimiz ekonomik sorunun tam ortasındadır. Gelecek kaygısı, güzel insanlarımıza gülmeyi unutturmuştur” diye konuştu.

Yoksulluğun varlıkta eşitlikle biteceğini savunan Aydın; “Oysa toplumumuzdaki yoksulluğu yok edecek olan en büyük etken; varlıkta eşitliktir. Ne yazık ki, varlıkta eşitlik bir yana; herkes yoksullukta eşit hale getirilmiştir. Aksaraylı her yönüyle sahipsizdir” dedi.

‘BÖYLE GELMİŞ AMA BÖYLE GİTMEZ’

Aksaray’da yaptığı bazı çalışmaları anımsatarak, Aksaray’la birlikte Türkiye’de diriliş fitilini ateşleyeceklerini vurgulayan Aydın, şöyle konuştu; “Aksaraylıların yaşama standardını iyileştirmek üzere başarılı çalışmalar yapmış bir evladınız olarak, yaşananlar beni fevkalade endişelendirmektedir. Aslında insanlarımız çok iyisini hak etmektedirler. Oysa sadece il başkanı sıfatımla, Aksaray’a doğalgazın ilk defa getirilmesi, OSB modern gümrük binası, tarımsal sulama, kadın ve çocuk hastanesi, Hasan Dağı turizm ve kayak tesisleri, Ulucami’nin büyük restorasyonu, Zağa Kaplıcasının hizmete sokulması, Aksaray Polis Meslek Yüksekokulu’nun açılması ve yeni Vilayet Konağının yapılması temel hizmetlerimden sadece bir kısmıdır. Ciddi bir devlet yönetim tecrübesine sahip bulunmaktayım. Aksaray’ımızı rastlantısal yaşantıdan çıkarmak gerekmektedir. Vatandaşımızın boş kaşıkla beslendiği ve süresi bir türlü dolmayan boş vaatlerle oyalandığı dönem artık sona ermelidir. Toplumumuzu ve Aksaray’ı bu yanlış sarmaldan çıkarmak bizim için hiç de zor değil. Ekonomik olarak çok deneyimli bir kadro ve programa sahibiz. Böyle gelmiş, lakin böyle gitmez. Bizim Aksaray’ımız, Türkiye’nin ve dünyanın neresinde güzel bir hizmet varsa, ona layıktır.”

‘PARTİ AYRIMI YAPMAYACAĞIZ’

Yönetim sistemlerinde asla parti ayırımı yapmayacaklarını ve herkese eşit bir şekilde hizmet etmeye talip olduklarını dile getiren Aydın; “Oyunu hangi partiye vermiş olursa olsun, her bir vatandaşımıza gönlümüzde yer vardır. Ayrıştırıcı olmayacağız. Birleştirici olacağız.  İnsanımızın başına gelenler için “Geçmiş olsun!” deyip, İYİ ve varlıklı günlere yöneleceğiz. Yakından tanıdığınız bir evladınız olarak size söz veriyorum; bütün İYİ ve hayırlı hizmetleri birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.  (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası