Aydoğdu, ‘Şehirdeki standartları ilçelere ve köylere taşıyacağız’

Aydoğdu, ‘Şehirdeki standartları ilçelere ve köylere taşıyacağız’

Vali Hamza Aydoğdu köy, merkez mahalle, ilçe ve belde mahalle muhtarları ile istişare toplantısında bir araya geldi. Toplantıya Vali Yardımcıları Mehmet Tanışır ve Mustafa Duruk, ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, STK temsilcileri ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.
Aksaray Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda muhtarların sorunlarını dinleyen Vali Aydoğdu; iletilen taleplerin en kısa sürede giderileceğini söyledi.  Toplantıda konuşan Vali Hamza Aydoğdu; “Bu şehrin değerlerini yükseltmek için elimizden gelen bütün gayret ve çabayı göstermeliyiz” dedi.
Yürütülen projeler ve çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunan Aydoğdu; yerinde çözüm üretilmesi amacıyla yaptıkları köy ziyaretlerine devam edeceklerini ifade ederek hizmetlerde aksamaya meydan vermeden el birliği ile güzellikleri ve iyilikleri yayacaklarını bildirdi.
‘AKSARAY HIZLI
GELİŞİMİNE DEVAM EDİYOR’
Aksaray’ın sanayi ve tarımda en çok gelişen iller arasında yer aldığını vurgulayan Vali Aydoğdu; “Tarımsal üretimde Aksaray, Türkiye 4’üncü oldu. İlimiz pandemi döneminde Türkiye ekonomisine iki milyar lira katkı sağlamıştır. Aksaray’ın yedi tane ürünü Türkiye’de ilk onda yer alıyor. Aksaray hem tarımda hem sanayide çok iyi durumda. Aksaray Organize Sanayi Bölgesi (OSB) alan bakımından Türkiye’de 11’inci sıradadır. OSB’nin yüzde 98’i dolmuş durumda. Pandemi döneminde Organize Bölgesine yapılan yatırım tutarı 1 milyar 150 milyon TL’dir. Sultanhanı, Eskil ve Ortaköy ilçelerimize OSB alanları kurulacak. Şehirdeki standartları ilçelere ve köylere taşıyacağız” diye konuştu.
‘BÜTÜN BAŞARILARIN ALTINDA
 ÖNCE İNANMAK YATIYOR’
‘Sizler mahalle ve köylerin uç beylerisiniz’ diyerek muhtarlara seslenen Aydoğdu; “Bütün başarıların altında önce inanmak yatıyor. İnanmadığınız hiçbir şeyde başarılı olma şansınız yok. Bir insan yaşadığı bölgeyi şehri sevmeli. Biz iyi olmak ve hep iyilikleri yüceltmek zorundayız. İyiliklerin yayılma hızı dedikoduların yayılma hızını geçtiğinde bulunduğumuz ortamlarda huzur olur. Eğer iyilikler, dedikoduların,  olumsuzlukların hızını geçemiyorsa ya da geçmiyorsa hiçbirimizin ‘bu halimiz ne olacak? Kötülükler, çirkinlikler etrafımızı sarmış’ demeye sızlanmaya hakkımız yoktur. Biz bu şehrin değerlerini yükseltmek için elimizden gelen bütün gayret ve çabayı göstermeliyiz. Buna inanırsak bu şehir değişir. Biz birim amirlerimizle beraber burada devletin bize çizdiği sınırlar ölçüsünde elimizden gelen bütün gayret ve çabayı gösteriyoruz. Belediye başkanları ve muhtarlarımızla beraber bizler hepimiz devletin temsilcileriyiz. Muhtar, belediye başkanı, kaymakam, vali, bize tevdi edilen asli görev hizmettir. Bu şehirde yaşayan 429 bin vatandaşımız bizim gözümüzde eşittir. Bizim en büyük görevimiz vatandaşlara hizmettir” ifadelerini kullandı.
Vali Aydoğdu’nun konuşmasının ardından İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal,  İŞKUR Müdürü Mahmut Akkuş, Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, Sağlık Müdürü Kerim Yeşildağ ve Gençlik ve Spor Müdürü Aslan Yıldız 2021 yılında yapılan projeler ve hizmetlerle ilgili sunum yaptı. Söz alan muhtarlar sorun ve ihtiyaçları ile ilgili taleplerini dile getirdi. Vali Hamza Aydoğdu; iletilen sorunların çözüm odaklı yaklaşımla en kısa sürede giderileceğini belirtti. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı