BAP, 2022 yılı için 28 projeye destek verdi

BAP, 2022 yılı için 28  projeye destek verdi

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz, bilimsel çalışmaları imkânlar ölçüsünde desteklemeyi sürdürdüklerini belirterek, Aksaray Üniversitesi’nin (ASÜ) akademik performansının her geçen yıl yükseldiğini söyledi.

2022 yılı Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) kapsamında çalışmaları kabul edilen 28 akademisyen için imza töreni düzenlendi. Törende konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Engin Deligöz, desteklemeler konusunda imkânları en verimli şekilde kullanmaya ve kaynakları arttırmaya gayret gösterdiklerini ifade etti.

Kampüste fiziki yapılaşmanın tamamlandığını, yeni süreçte Ar-Ge tabanlı işlere yoğunlaştıklarını kaydeden Deligöz, ASÜ’nün akademik performansına ilişkin bilgiler aktardı.

2020 yılında 255 olan yayın sayısının 2021 yılında 314’e yükseldiğine dikkat çeken Deligöz, “Atıf sayıları da 5 binlerden 6 binler seviyesine yükselmiş durumda. Üniversite genelindeki h-indeks değerimiz de 61’e ulaştı. Yaşıt üniversitelerle kıyaslandığında ASÜ oldukça iyi bir noktada. TÜBİTAK projeleri konusunda da iyi bir seviyedeyiz. 2006 yılından bu yana Üniversitemizde 42 TÜBİTAK projesi tamamlandı ve 22 proje de devam ediyor” dedi. BAP kapsamında yapılan çalışmaları da titizlikle takip ettiklerini ve imkânları en verimli şekilde kullanarak desteklemeye çalıştıklarını ileten Rektör Yardımcısı Deligöz, bu yıl 45 başvuru yapıldığını, gerekli incelemelerin ardından üçü doktora, 25’i araştırma olmak üzere toplam 28 projenin desteklendiğini vurguladı.

Deligöz, konuşmasını, “Sürece katkı verenlere teşekkür ediyoruz” diyerek tamamladı. Yapılan konuşmanın ardından projeleri kabul edilen akademisyenler çalışmalarına ilişkin özet bilgiler aktardı ve proje protokolünü imzaladı. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası