“Baharı karşılamanın mutluluğu içindeyiz”

“Baharı karşılamanın  mutluluğu içindeyiz”


Aksaray İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel baharı karşılamayı simgeleyen nevruz bayramı ili ilgili bir kutlama mesajı yayımladı.


Aksaray İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel baharı karşılamayı simgeleyen nevruz bayramı ili ilgili bir kutlama mesajı yayımladı.
Milletvekili Erel; “Kış mevsimiyle vedalaştığımız şu günlerde, insanın doğayla bütünleşmesini en güzel biçimde simgeleyen bir Nevruz Bayramıyla birlikte, baharı karşılamanın mutluluğu içindeyiz.
Bu gün 21 Mart. Türk Dünyasının Milli Bayramı.  Nevruz bayramı, her yılın 21 Mart günü, Türk Dünyasının ortak olarak kutladığı milli bir bayramdır.
Dilimiz, dinimiz, etnik kökenimiz ne olursa olsun, hepimize, topraktan gelip toprağa döneceğimiz gerçeğini hatırlatan Nevruz, aramızdaki sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk ve kardeşlik duygularını, güçlendiren bir dönüm noktasıdır. Hoşgörüyü simgeleyen Nevruz, Orta Asya’dan Balkanlara, Ortadoğu’dan Anadolu’ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada binlerce yıldır aynı coşkuyla kutlana gelmektedir.
Ülkemiz ve bütün Türk dünyası, barış ve adaletin, insanlığın huzuru ve refahı için temel şart olduğunun bilinciyle, bizler birbirinden farklı kültürlere mensup insanlarla aynı coğrafyayı paylaşmış, etnik kökeni, dini, dili ve siyası görüşü ne olursa olsun, herkes bu ülkenin eşit haklara sahip asil ve özgür vatandaşlarıdır. Huzur, güven ve barış içinde farklılıkları zenginlik olarak telakki etmiş bir medeniyetin mirasçılarıyız.
Nevruz, milletimizin hasletlerini en doğru şekilde yansıtan, nesilden nesile aktarılması ve sahip çıkılması gereken en önemli kültürel zenginliklerimizdendir. Bizler aynı duvarı oluşturan tuğlalar misali, ayrılmaz bir bütünüz. Bu bakımdan, Nevruz kutlamalarının, günümüzde, tarihi mirasımıza, kültür ve medeniyetimize yakışır bir şekilde toplumsal barışımızı, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirecek adımlar atmaya, bir arada yaşama azmimizi kararlılıkla korumaya devam etmeliyiz. İnanıyorum ki, bugün yurdumuzun dört bir yanında neşe ve sevinç içinde kutlanacak olan Nevruz İnşallah dostluk ve kardeşlik bağlarımızın daha da güçlenmesine, birbirimize daha da kenetlenmemize vesile olacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerimle, umudu, bolluğu ve bereketi müjdeleyen Nevruz gününü kutluyor, daha güzel günlerin başlangıcı olmasını temenni ediyorum.” dedi. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon