Bakkallar, süpermarketlere karşı varlık savaşı veriyor

Bakkallar, süpermarketlere  karşı varlık savaşı veriyor


Bir dönemin en büyük alışveriş merkezleri olarak kabul edilen bakkallar, süpermarketlere karşı varlık savaşı veriyor. Bakkalların zor şartlardan geçtiğini ifade eden Aksaray Gıda Doğan Şen, “Şu an piyasalar durgun." dedi.


Bir dönemin en büyük alışveriş merkezleri olarak kabul edilen bakkallar, süpermarketlere karşı varlık savaşı veriyor. Bakkalların zor şartlardan geçtiğini ifade eden Aksaray Gıda Doğan Şen, “Şu an piyasalar durgun." dedi.
Ülkenin geçtiği dar boğazdan kaynaklanan ürün fiyatlarında ki artışlar ve çevrede ki büyük marketlerin ürün çeşitliliğinden dolayı işlerde durgunluk yaşadıklarını söyleyen Doğan Şen, sıkıntıların biteceği günleri umutla beklediklerini söyledi. Büyük marketlerin toptan fiyatına ürün sattıkları için mahallelerdeki bakkalların iş yapamaz halde olduklarını aktaran Şen, “Aynı firmadan ben de ürün alıyorum. Bana bir liraya sattığı ürünü büyük marketlere 75 kuruşa satıyor. Bu şekilde de süpermarketler ürünleri bakkallardan daha ucuza satıyorlar. Bu düzen içerisinde bizler ayakta kalmakta zorlanıyoruz. Bu zamana kadar sadece her yerde aynı fiyat olan ekmek, sigara gibi ürünler satarak ayakta kalıyorduk. Son aylarda sigara firmaları da küçük esnafı çok zor durumda bırakıyor. Ne kadar paran varsa o kadar alabiliyorsun. Artık eskisi gibi güvene dayalı ticaret kalmadı.” dedi.
“KÜÇÜK ESNAFLARA AKSARAY HALKININ SAHİP ÇIKMASINI İSTİYORUZ”
Bakkallar ile tedarikçi firmalar arasında güven eksikliği olduğunu ifade eden Şen , “Bize malzeme satan firmalar daha önceden 4-5 vade ile veriyordu. Paran kadar mal alabiliyorsun. Bu da süpermarketleri bir kez daha öne çıkarıyor. Ürün çeşitliliği ve fiyat konusunda ister istemez bizim önümüze geçiyorlar. Vatandaşlar parası olunca marketlerden, parası bitince de bize veresiye yazdırıyorlar. Küçük esnaflara Aksaray halkının sahip çıkmasını istiyoruz.” dedi. Foto-Haber: Ali FURAT

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon