‘Basın, önemli bir kamusal güçtür’

‘Basın, önemli bir  kamusal güçtür’


Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı münasebetiyle bir basın açıklaması yaptı. 

Aydoğdu açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Gelişmiş demokrasilerde önemli bir kamusal güç olarak kabul edilen basın, toplumun geniş kesimlerini etkileyebilmekte ve yönlendirebilmektedir. İçinde bulunduğumuz çağda her türlü aracın iletişim vasıtası olarak kullanıldığı, kitle iletişimin bu kadar etkin olduğu bir zamanda basın kuruluşlarımızın güç ve önemi her geçen gün daha da önem kazanmaktadır. Hal böyle olunca basın kuruluşlarımızın, özgür, tarafsız, objektif bir şekilde görevlerini yerine getirirken, ülke menfaatlerini, kamu düzenini, toplumsal dinamikleri ve mesleğin gerektirdiği ahlaki değerleri göz ardı etmemeleri, sorumlu bir yayıncılık üstlenmeleri de, hiç kuşkusuz büyük önem taşımaktadır. Bu düşüncelerle; mesai kavramı gözetmeksizin toplumu aydınlatmak, kamuoyu oluşturmak adına her koşulda fedakârca emek sarf eden başta Aksaray ilimizde faaliyette bulunan yerel gazete, dergi, radyo ve televizyonlarımız ile ulusal haber ajansı temsilcilerimizin üstlendikleri sorumluluğun bilinciyle görev yapan değerli basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı canı gönülden kutlar, sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde yaşamalarını temenni ederim.” (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı