Bedir Muhtar Cami ve Külliye inşaatı hızla yükseliyor

Bedir Muhtar Cami ve Külliye inşaatı hızla yükseliyor

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in projeleri arasında yer alan Bedir Muhtar Cami ve Külliye inşaatında çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.Geçtiğimiz günlerde Bedir Muhtar kabristanlığı yakınlarında düzenlenen törenle temeli atılan Bedir Muhtar Cami ve Külliye inşaatının yüzde 15’lik kısmı tamamlandı.
Temel atma töreninden bugüne kadar geçen süre içerisinde Cami temeli ve betonarme işleri bitti. Çelik kubbe ve çelik kolon işlemlerine başlanıldı. Külliye projesi içerisinde yer alan Şadırvanın temeli tamamlanarak perde duvarlarına geçildi. Müştemilat kısmında ise temel perde tabliye işlemi biterek duvarların örülme aşamasına geçildi.
Yaklaşık bir yıl içerisinde inşaat çalışmalarının tamamlanması ile hizmete açılacak olan Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi modern mimarisi ile Aksaray’da örnek projeler arasında yer alacak. Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi tamamlanarak hizmete açıldığında Somuncu Baba Külliyesi gibi Aksaray’da yaşamış Türk İslam Tarihinde önemli yer edinmiş önemli bir şahsiyetin tanınmasına ve gelecek kuşaklara aktarılmasına olanak sağlayacak.
Toplamda Bin 100 metrekare alanı kapsayan proje dahilinde cami, taziye salonları, sosyal donatı alanları ve müştemilat alanları yer alıyor. Projenin 570 metrekarelik kapalı alanında konumlandırılan cami aynı anda bay bayan Bin kişinin ibadet edebileceği şekilde inşa ediliyor.
Bedir Muhtar Cami Ve Külliye inşaatında gelinen nokta hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Bedir Muhtar Cami Ve Külliye projesi için geçtiğimiz günlerde temel atma töreni gerçekleştirmiştik. Temel atma töreninin ardından çalışmalarımızı aralıksız sürdürerek inşaatımızı belli bir aşamaya getirdik. Projemizi söz verdiğimiz tarihte tamamlayarak hizmete açmanın gayreti içerisinde çalışıyoruz. Bedir Muhtar Cami ve Külliye projesi ile Aksaray’da yaşamış bir manevi büyüğümüzün daha adını şehrimiz ile özdeşleştireceğiz” dedi.  (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı