Belediye çalışmaları masaya yatırıldı

Belediye çalışmaları masaya yatırıldı

DİNÇER, BELEDİYE WEB TV‘NİN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

Belediye Başkanı Evren Dinçer Aksaray Belediye WEB TV’ de düzenlenen Güne Merhaba programının canlı yayınına konuk oldu.
Aksaray Belediyesi WEB TV ekranlarında katıldığı Güne Merhaba programında yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer vatandaşların merakla beklediği çalışmalar hakkında da müjdeler verdi.
Aksaray Belediyesi ile ilgili alt yapıdan ulaşım hizmetlerine, kültür sanattan spora, yapımı devam eden projelerden hizmete açılmayı bekleyen projelere kadar birçok konuda bilgi veren Belediye Başkanı Evren Dinçer’in konuşmasının satırbaşları şöyle:
ASBEST BORULARIN DEĞİŞİMİ:
İçme Suyu için asbest boruların değişimi konusunda bilgi veren Belediye Başkanı Evren Dinçer şu açıklamalarda bulundu; Aksaray’da alt yapı ve üst yapı sorunlarının çözümü açısından asbest borularının değişimi çok önemli bir konu Bizde daha müreffeh bir Aksaray için bir plan dâhilinde deforme olmuş asbest borularının değişimini gerçekleştiriyoruz. Bu konuda da çalışmalarımız devam edecek.
AKSARAY’DA YEŞİL ALAN VARLIĞININ GENİŞLETİLMESİ:
Aksaray’da yeşil alan varlığını artırmak için gayretli bir çalışma yürütüldüğünün altını çizen Belediye Başkanı Evren Dinçer son dönemde Geleceğe Nefes Ol projesi ile Aksaray’da 90 bin fidan dikiminin gerçekleştiğini ifade etti. Vatandaşların diktiği ağaçları takip etmesinin faydalı olacağının altını çizdi. Belediye olarak park ve bahçelerde yeşil alan varlığının genişletilmesi için yeşillendirme ve peyzaj çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
PROJELERE DESTEK ALMAK İÇİN YAPILAN ANKARA ZİYARETLERİ:
Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray’da yapımı devam eden ve hizmete açılması için hazırlıkların yapıldığı projelerin bürokratik ve bakanlıklar düzeyinde desteklenmesi için birtakım ziyaretler gerçekleştirdi.
TOKİ BAŞKANI ÖMER BULUT ZİYARETİ
Belediye Başkanı Evren Dinçer Milletvekili Cengiz Aydoğdu ile birlikte Toki Başkanı Ömer Bulut’u ziyaret ettiğinin söyledi. Başkan Dinçer; Toki Başkanına yapılan ziyarette yapımı devam eden 1620 dükkânın geldiği inşaat aşaması, bu projeden faydalanamayan sanayi esnafının durumu ve açık alan talebinde bulunan sanayi esnaflarının taleplerini Toki Başkanı Ömer Bulut ile istişare ettiklerini vurguladı. Sanayi projesinin çok büyük bir proje olduğunu ve her aşamasının takipçisi olacaklarının altını çizdi.
MECLİS BAŞKANI MUSTAFA ŞENTOP AKSARAY’A DAVET EDİLDİ
Belediye Başkanı Evren Dinçer TBMM’de Milletvekili Cengiz Aydoğdu ile birlikte Meclis Başkanı Evren Dinçer’i ziyaret etti. Bu konu ile ilgili canlı yayında açıklamalarda bulunan Başkan Dinçer, yapılan ziyarette Meclis Başkanı Mustafa Şentop’u yapımı tamamlanarak hizmete açılmayı bekleyen Kadın Aktivite merkezinin açılış törenine katılması için Aksaray’a davet ettiğini söyledi.
İLLER BANKASINA ZİYARET
Moderatörün soruları üzerine Aksaray’da çöp depolama tesisi ve atık su arıtma tesislerinin yapımı konularını ele almak için İller Bankası ile bir dizi görüşmeler gerçekleştirdiklerinin altını çizen Belediye Başkanı Evren Dinçer bu sorunların çözümü için istişarelerde bulduklarını ifade etti.
HALK GÜNLERİNE YOĞUN KATILIM
Belediye Başkanı Evren Dinçer’in göreve geldiği günden bugüne kadar geçen süre boyunca bir gelenek haline getirdiği Halk Günü buluşmalarının yoğun ilgi gördüğünü ifade eden moderatör Başkanın Halk Günlerini nasıl değerlendirdiğini sordu. Başkan Dinçer; Halkımızla buluşmak bize enerji veriyor sadece halk günlerinde değil sürekli olarak halkımızla beraberiz onların taleplerini önerilerini sürekli dinliyoruz ifadelerini kullandı.
SOSYAL KÜLTÜREL VE SANATSAL FAALİYETLER
Aksaray’da Kültür sanat alanında toplumun her kesimine hitap edecek etkinlikler düzenlemeye çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Evren Dinçer yakın bir zamanda Doç. Dr. Mustafa Karataş hocanın bir konferansı olacağının müjdesini verdi. Ayrıca 13 Kasımda sahnelenecek ‘Davetsiz Misafirler’ ve ‘Keloğlan’ın Eşeği’ adlı tiyatro oyununa vatandaşları davet etti. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı