Bilgi ve doküman birimi açılıyor

Bilgi ve doküman birimi açılıyor

“PROTOKOLLE ASÜ’DE ARAŞTIRMA YAPAN KİŞİ VE KURUMLAR SINAİ MÜLKİYET HAKLARI KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLECEK”

 Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ile Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) işbirliğiyle yeni araştırmalara ivme kazandırılıyor. İmzalanan protokol gereği araştırmacı kişi ve kurumlar, her türlü bilgi ve dokümana kampüs içinde ulaşabilecek.
ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, “Bilginin üretime dönüşmesi, markalaşma çalışmalarının yeni bir ivme kazanması, yenilikçi yaklaşımlarla fikir ve buluşların ortaya çıkartılabilmesi bağlamında son derece önem taşıyor” dedi.
HER TÜRLÜ BİLGİ VE DOKÜMANA
KAMPÜS İÇİNDE ULAŞABİLECEK
ASÜ’de “Türk Patent ve Marka Kurumu Bilgi ve Doküman Birimi” açılacağını ifade eden Şahin, “İmzalanan protokolle ASÜ’de araştırma yapan kişi ve kurumlar sınai mülkiyet hakları konusunda bilgilendirilecek. Öte yandan bu birim, gerekli yönlendirmelerin yapılması, sınai mülkiyet haklarına ilişkin her türlü bilgi ve doküman gereksinimlerinin karşılanması, ulusal ve uluslararası mevzuat ve yayınlara ulaşımın sağlanması, patent veri tabanlarında araştırma yapılabilmesi için uygun ortamın tesis edilmesi gibi faaliyetler de yürütecek” dedi.  
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan’a ve çalışmanın şekillenmesine katkı sunan herkese teşekkür eden Rektör Şahin, birimin hayırlı çalışmalara vesile olmasını dilediğini söyledi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı