Bilimsel çalışmalar daha geniş kesimlere ulaştırılmalı

Bilimsel çalışmalar daha geniş kesimlere ulaştırılmalı


Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Uygulama ve Araştırma Merkezilerinin ürettiği bilimsel çalışmaların, dijital platformlar aracılığı ile daha geniş bir toplumsal katmana ulaştırılması gerektiğini söyledi.
 
Merkez Müdürleri ve Yöneticileriyle bir araya gelen Rektör Şahin, belirli periyotlarla düzenledikleri toplantılarda, yapılanlar ve planlananlar üzerine değerlendirmeler yaptıklarını söyledi. Merkezlerin kendi alanlarında çalışmalar üretmeye devam ettiklerini ancak pandemi koşulları münasebetiyle iş yapma biçimlerinin yeniden şekillendiğini aktaran Prof. Şahin, “İnşallah mümkün olan en kısa süre içinde insanlık normale dönecek. Bu sürece kadar da işlerimizi aksatmadan yapmaya devam etmemiz gerekiyor. Topluma karşı ödevlerimizi en iyi şekilde yerine getirme zorunluluğumuz var. Biz, ‘Bir, sıfırdan büyüktür’ prensibiyle çalışıyoruz ve işlere yapılabilecek en küçük katkıyı bile çok kıymetli buluyoruz” dedi. Uygulama ve Araştırma Merkezilerinin yaptığı çalışmaların bir yanıyla akademiye hizmet ederken diğer yanıyla topluma hizmet ettiğinin altını çizen ASÜ Rektörü, “Merkezlerimiz bizim topluma açılan pencerelerimizdir. Burada ürettiğimiz her çalışma, toplumsal bakımdan bir noktaya temas ediyor. Bu nedenle çalışmalarımızı -içinde bulunduğumuz koşullar münasebetiyle- dijital platformlar üzerinden öğrencilerimize ve topluma ulaştırmamız gerekiyor. Eriştiğimiz alanı genişletmek adına dijital imkânları en iyi biçimde değerlendirmeliyiz” dedi.
 
Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayhan Özçifçi ve Prof. Dr. Engin Deligöz’ün de katıldığı toplantıda Merkez Müdürleri ve temsilcileri, son bir yıl içinde yaptıkları çalışmaları anlattı; yeni yeni akademik yıl içinde yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı